| Brockblack a întrebat:

De ce Majoritatea Romanilor sunt Conformisti?

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru ca inca isi asuma responsabilitati, moralitate etc. Incet dar sigur globalistii criminali prin marxismul cultural si alte metode pe care il aplica prajeste si creierele romanilor. Romania este o tara distrusa cu o societate tot mai mult ratacita in special tineretul.

| Satango a răspuns:

Pentru că dacă nu ești, în cele mai multe cazuri ești călcat în picioare sau și mai rău... ocolit, în așa fel încât existența ta este egalată cu nimicul.

| Brockblack explică (pentru Satango):

Oamenii Sinceri Mor primii

| Satango a răspuns (pentru Brockblack):

Prin asta să înțeleg că ești de acord cu mine?

| Brockblack explică (pentru Satango):

Sunt de-acord cu Raspunsul tău.
Raspunsul tău este Lucid si Realist.

Dar...Nu sunt de-acord Cu Societatea.
Eu Sunt Nonconformist.

Daca nu exist pentru altii, prefer sa contez pentru mine, chiar daca ma simt singur.

| Satango a răspuns (pentru Brockblack):

Cu asta sunt de acord. M-a derutat întrebarea... mă gândeam la altceva. Precum: manipularea de sisteme (educațional, politic, religios).

| Brockblack explică (pentru Satango):

"Manipularea de sisteme
Educational, politic, religios"

Astea-s indignari Secundare.

Pe care le am din cand in cand.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Din cauza inculturii si a educatiei facute cu trimitere la obedienta. Zombi.