| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne simtim in siguranta noaptea cand dormim daca punem patura pe noi? Dar de intuneric?
De ce avem impresia ca cineva este in camera si de-abi astepta sa ne omoare, dar apoi spune:,, Ahh...Are patura pe el...Lasa ca il omor alta data"

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Jur ca asta am vrut si eu sa raspund.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu crede ca simtim toti ceea ce simti tu. Este doar in capul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dormi fara plapuma, e mai usor sa fugi cand te ataca

| Arthiom a răspuns (pentru suntserios):

Jur ca asta am vrut si eu sa raspund.

| Freya1 a răspuns:

Ai incurcat pastilele?

| Donsavas a răspuns:

Asociezi tu pătura cu siguranta sau cu "imbtatisarea" protectoare a celor dragi. Frica din capul tau apare in urma unor dezechilibre chimice in creier provocate de gandurile astea care te marchează.

| SG1995 a răspuns (pentru Donsavas):

Sau poate ia ceva acid.

| Donsavas a răspuns (pentru SG1995):

Lasă ti l in pace! Nu a spus că aude voci. Sunt doar niste gânduri constiente.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Stai, ca nu inteleg. Voi vorbeati despre mine sau despre acel fanatic religios?

| SG1995 a răspuns:

Dacă ești schizo sau pe high nu e ceva anormal, pentru noi restul e destul de ciudat genul ăsta experiențe.

| xerxes1 a răspuns:

Psihiatrul tau ce spune?

| Steregoi a răspuns:

Prin intuneric actioneaza Dumnezeu care e bun. Pot fi si forte rele insa forta lui Dumnezeu e mai puternica decat fortele rele.

| Nilsson a răspuns:

Oamenii se invelesc mai mult pentru a se proteja de frig, temperatura corpului scade in timpul somnului.

| kopli a răspuns:

Asta e in mintea ta! Poate cand erai copil, ca sa te convinga sa te invelesti, cineva ti-a spus povesti de groaza si... solutia cu patura.