| cristina_5141 a întrebat:

De ce pisica la aparitia cinelui isi zburleste parul? ce vrea sa sugereze poztia luata de pisica

4 răspunsuri:
| together4ever a răspuns:

Am avut ca tema la biologie ieri intrebarea asta

| nana a răspuns:

Buna cristina. Cand pisica isi zburleste parul, este clar ca este nemultumita si nervoasa. Exact ca soacrele cu nurorile laughing. Blana se zburleste pe spate, maraie, isi turteste urechile, isi fereste capul de atingeri sau mangaieri si da din coada, este clar ca este nervoasa.Este vorba din batraniworriede inteleg precum cainele cu pisica.=) Pup.
nana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa para mai fioroasa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica cand este speriata incearca sa se faca cat mai mare si mai impunatoare pentru a descuraja orice inamic sa o atace. Ea isi incoarda tot corpul si isi ascunde urechile in caz de atac sa aiba reactii bune si sa nu isi piarda urechile