| PosteXD a întrebat:

De ce rusia e asa mare PS: stiu raspunsul dar vreau sa vad cine stie asa o intrebare simpla.

Răspuns Câştigător
| Birjaru a răspuns:

Pentru ca in nordul Asiei nu a existat nici o civilizatie dezvoltata, in timp ce rusii au beneficiat de renasterea, iluminismul si revolutia industriala din Europa pentru a devenii puternici, nu a durat mult pana sa inghita 15000000 kmp din Asia.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E ceva destul de evident.Ptr ca a infulecat ca haplea, in prostie.

| NoChanceForUs a răspuns:

*răspuns la fel ca întrebarea*

| PosteXD explică:

Va multu mesc pentru aceaste raspunsuri... aveti funda toti.

| PosteXD explică:

Birjarule sa stii ca acolo erau in nord scitii mai demult de acolo sau nascut rusii si fiinda sctiti aveu pamant mult in asia acum si rusii au destul pamant dar in 1900 s-a nascut o expansiune a rusilor foarte mare ei aveu apropo 35% din asia pana cand rebeli care ii stiim si acum in afghanistan si pakistan prostesteaza violent dar rusii au renuntat la teriiorile acelea si au venit americani sa faca curat du pa ei laughing si mau aveu datorita celui deal doilea razboi mondial de la moscova pana in Germania de est toate tarile erau comuniste pana in 89.

| ZvT a răspuns:

Pentru ca nu e mica sau mijlocie.