| Spanzurel a întrebat:

Eu am o intrebare destul de simpla dar la care nu stiu raspunsul. Eu sunt foarte creativ.(Am 12 ani) dar vreau sa fac ceva si m-am decis sa fac un joc, dar nu stiu un program. Puteti sa imi dati un program cu care sa incep si cand voi creste sa fac ceva mai bun? Funda evident.PS scuze daca nu este sectiunea buna.

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Toti copii de 12 ani cred ca se pricep la toate.Hai sa iti zic pe limba ta, am 3 ani de informatica si mi-a luat 6 zile sa fac scriptul pentru un shooter.Cat iti va lua tie cu 0 experienta? happy nu te mai uita pe net si sa vezi ca e usor.Doar pare, fara un tutorial ce stii sa faci? Te uiti pe net, faci ce iti arata ei si dupa? Cum continui? Daca tu nu stii sa scrii definitia corecta a unui script cum vei programa un joc cu zeci sau sute de linii de cod? Mai bine pe tru tine e sa stai in banca ta momentan, nu ai capacitatea si experienta nici macar sa deschizi un program de facut jocuri.Mai bine distreaza te putin in photoshop, fa ceva frumos, enjoy.Si daca vrei sa faci un *** 2D care o sa fie jucat de tine si doi amici, incearca Scratch.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa creezi un joc folosind hartia, la varsta ta ar fi perfect asta.

| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să stăpânești o leacă de programare. Merge asta?