| CaleaCeaDreapta a întrebat:

De ce sa nu urasc femeile?
Miau facut viata mizerabila.
Numa dupa profit au umblat, tot la portofel le stateau gandul, nu la sentimentele mele fata de ele.
Cand mergeam noaptea cu bicicleta dadeam plin de tarfe pe centura, dadeam bani la greu pe ele cand eram mai tanar.
Nici acum dupa 8 ani de zile nu am gasit o femeie klumea pe care sa o iubesc, numa sa o intretin cu bani si sa ii fac pe plac, tot ce isi doreste ea haine la moda, genti si lanturi, bratari, inele din aur.
Cine nu uraste treaba asta.
Mau ranit multe femei, miau frant inima in bucatele, numai am incredere in una.
Daca mi-ar spune una ca ma iubeste, as scuipao intre ochi, poate tine la portofelul meu nu la mine.
Am prea multa experienta cu femeile, stiu prea multe si despre felul cum gandesc ele.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca petreceai mai mult timp la scoala si mai putin umbland dupa "tarfe" pe centura, ai fi avut cu totul alte experiente. Asa ca nu te mai plange!

27 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pai este greseala ta.O femeie serioasa nu o gasesti pe centura.Problema ta este ca nu stii unde sa cauti.Nu poti generaliza.Nu toate femeile sunt la fel.

Apache
| Apache a răspuns:

Si ce dracu ai vrea ma sa gasesti cand tu te duci la tarfe pe centura?

| harciog a răspuns:

Ptr "crapatura, esenta vietii".

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Parerea mea e ca esti un zgarcit ordinar si ca iti dai prea multa importanta. Pune batista pe tambal, maruntisul la CEC si gata.

| DianaScorpio a răspuns:

Pur si simplu nu ai intalnit tu si alte genuri de femei. Asta nu inseamna ca sunt toate asa cum ai spus mai sus.

| mgtow a răspuns:

Salut amice cand mai intri si tu pe messenger sa discutam? Am discutat treaba asta despre femei (care sunt cu prost gust) si nu au habar sa iubeasca, lasale impace ca altii le arata legea dura a vietii, niciuna nu va scapa nevatamata de viata asta. Lasa tamplaria si vin-o cu mine pe trailer ca la anul dau de categorii si ma angajez asa scap de griji.

| MadnessCaffe a răspuns:

Vrei o fata care nu umbla dupa portofel?

Nu ai cautat unde trebuie.

Ai incercat la manastire?

| justitiarul a răspuns:

Cu bicicleta numai pe centura puteai agata tarfe, e adevarat!
Lor le sta gandul la profit si tie la ce au ele sub fusta.Mi se pare echitabil!
Ce nu inteleg eu e de ce ai tu pretentii?!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Cate femei ti-au facut asta? cate au profitat de tine?
nu cred ca e un numar extrem de mare.

de aceea nu cred ca poti sa generalizezi asa.
eu una nu`s deloc asa.mi se pare naspa ca iubitul sa iti cumpere obiecte.
eu vreau sa ma intretin singura,de exemplu.
exista fel de fel de femei.(si barbati)
poate tu esti,, scuza-ma, dar esti mai naiv daca ai fost pacalit de atat de multe ori.cine e „fata desteapta" profita de ocazie cand te intalneste.
daca o femeie iti CERE bani, desparte-te de ea imediat, ca nu e „soi„ bun.
si fetele/femeile cunoscute in cluburi.sa nu ai asteptari prea mari.
v-a aparea si femeia potrivita pentru tine, trebuie doar sa ai rabdare.

| anyia a răspuns:

Hmm... unde-i stiinta sau filosofia in intrebarea ta? Cand esti ranit in propriul amor, du-te la categoria "dragoste si sex" ca acolo vei gasi sfaturile potrivite. Citind intrebarea ta, m-am hotarat sa-ti spun direct ce vroiam. In primul rand ar trebui sa iei niste lectii de ortografie, caci stai foarte prost la acest capitol. Dupa felul in care ti-ai relatat frumoasa ta viata, eu nu pot decat sa inteleg ca esti un cocalar care a realizat in sfarsit ce prostie exista in capul tau[asta daca-l ai]. Ai prea multa experienta cu femeile? Doamne, jur ca esti chiar amuzant! Daca ar fi adevarat, ai fi avut o relatie[sau mai multe] normala, cu o femeie normala care sa aiba si creier nu numai cur. Serios acum, de ce te plangi ca femeile ti-au facut viata mizerabila? Tu ti-ai facut-o pentru ca le-ai oferit portofelul si nu ai stiut sa selectezi cele care ar fi meritat efortul. Sincera sa fiu, mi-e mila de tine si de naivitatea pe care o ai in tine. Nu mai generaliza atat, si sa stii ca o femeie care se respecta nu ar umbla cu unul ca tine. Sorry soarta.

| noi3 a răspuns:

Esti fraier.
patesti ceea ce meriti.
si nici prea frumos nu cred ca esti daca mergeai la curve.
femei in adevaratul sens, crede-ma ca exista.

| morningstar a răspuns:

E trist ca ai trait asa ceva. Dar sa stii ca nu toate femeile sunt asa cum le descrii tu. Sunt femei care stiu sa iubeasca cu adevarat. Dar trebuie sa le cauti ( totusi, nu pe centura).

| darrio2007 a răspuns:

Femeia potrivita se cauta ziua, Domnule Experienta.Noaptea nu ai sa gasesti niciodata femeia potrivita care sa te iubeasca.

| jadir a răspuns:

Ooooooo ce aprins esti, pai normal toti traim astfel de experiente pana gasim persoana potrivita indiferent ca e vorba de ea/el, unii o gasesc mai repede alti mai greu.Ai grije sa nu dai de ea persoana potrivita si sa o tratezi urat razbunandute pe fostele si sa o indepartezi, bafta!

| chokingvictim a răspuns:

Esti idiot.nu generaliza.nu toate femeile sunt la fel cum nu toti barbatii sunt la fel.

| stillhartu a răspuns:

Hai scuteste-ma cu astea. Inteleg, da ai suferit. Dar pentru asta nu trebuie sa te oftici si sa incepi aici cu "femeile sunt asa si asa". Te-ai gandit ca probabil nu cauti unde trebuie? Sau poate ai foarte multe pretentii de la o posibila iubita. gen: sa fie inalta, slaba, bine dotata si alte lucruri promovate de societate. Daca genul acela de femeie cauti, sunt 100% sigura ce ele cauta ceea ce ai zis tu, si anume banii. Daca nu e asa atunci, tot ce pot sa-ti spun e ca padurea are si uscaturi. Inca o data, repet, s-ar putea sa cauti unde nu trebuie. Nu cred ca e cazul sa urasti TOATE femeile dar esti total indreptatit sa le urasti pe cele care ti-au facut rau. De ce sa le respecti? Pentru ca dupa cum am mai zis, printre atatea uscaturi, exista si femei care sa te respecte si sa te iubeasca.

PS. Cand am inceput sa descriu tipul de femei pe care tu probabil le cauti, nu m-am referit la faptul ca ele trebuie sa fie urate sau ceva de genul. M-am referit la tipul de femei... sper sa nu jignesc, "pitipoance".

| DenisaAbdn a răspuns:

Esti un papitoi frustrat si anxios, complexat si superficial. Nu esti educat, te-ai uitat numai dupa pitipoance care isi doreau" haine la moda, genti si lanturi, bratari si inele " si nu-i vina lor ca tu esti un papagal care le intretinea si le facea pe plac. Cred ca nici natura nu a fost generoasa cu tine daca dadeai "bani la greu " pe "tarfe". Si daca intr-adevar ai avut experiente neplacute cu femeile, ar fi trebuit sa inveti ceva din asta si sa devii mai puternic, mai ambitios si mai rational, sa te impui si sa castigi respect printr-un comportament demn si responsabil. In loc de asta,, ai ales sa iti versi aici toata nemultumirea rezultata dintr-o viata presarata cu frustrari, complexe si resentimente. Nu esti demn de mila. Mars la spalat vase acum!

| bogdan_5596 a răspuns:

te-ai gandit daca nu cumva defectul este al tau?

| DarkShaodw1 a răspuns:

Hai nu ma innebuni. Deci asta e problema: esti prea **** ca sa gasesti o femeie adevarata. Si ca o femeie inteligenta nu te-ar alege pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@CaleaCeaStângă, o luăm pe rând:
1. Fiindcă eşti agramat şi cu siguranţă există femei mai culte şi care ştiu să scrie decât tine. Şi mai agramate, dar asta e altă poveste.
2. La ce mentalitate obosită ai şi cum judeci, normal că nu ai dat de una ca lumea, că nu s-ar fi uitat la tine şi cu prejudecăţile astea de care ţii ca de dracu' i-ai fi făcut viaţa un coşmar.
3. Nu te obliga nimeni să te duci pe centură. Şi da, săracele tipe, poate nu au avut încotro sau le-a fost prea lene să frecventeze şcoala şi să asculte de părinţi şi nu de băieţii care le voiau doar pentru plăceri.
Nu ştiu nici eu de ce, dar un bărbat care şi-o pune cu cât mai multe este trecut cu vederea ba chiar ridicat la rang de virtute uneori, dar o femeie este considerată ultima cârpă. Şi cam aşa stă treaba cu prostituatele.
4. Dacă ai scuipa-o între ochi şi nu mai crezi în dragoste, atunci de ce te mai plângi şi ce vrei de fapt?

| ppr a răspuns:

E urat sa ai asemenea experiente, dar te alegi cu ceva din chestia asta.asteapta femeia potrivita, nu mai umbla tu dupa ele si nu mai pune suflet.o sa-ti dai seama cand te iubeste cu adevarat, daca tot zici ca ai experienta cu femei de genu.

| Ratatinviata a răspuns (pentru ppr):

Femeile sunt jeguri ordinare

| Rebeca_5235 a răspuns:

Nu toate fetele sunt asa.
Dar majoritatea sunt, asta e ai avut ghinionul sa ai parte doar de "tarfe" de astea pe interes. DAR asta nu inseamna ca asa sunt toate. Experienta pe care o ai in spate o sa te ajute sa deosebesti o profitoare de o fata care chiar tine la tine. Daca vezi ca nu are sentimente pentru tine nu investii in ea ricat ai tine la fata aia.

Si cand o fata zice ca te iubeste nu o scuipa intre ochi, testeaz-o, spune-i ca vrei sa ii faci un cadou "sa ii dovedesti iubirea ta" si du-o intr-un magazin mare si vezi ce face, o sa iti dai seama daca te iubeste sau nu.

pacat ca ai avut asemenea experiente nasoale, dfar din greseli se invata.

| TocilaCristian a răspuns:

Toate sunt la fel, ar fi corect sa le si bati, sa le urasti, toate vor doar bani!
Si eu am avut dea face cu curve care se dadeau drept doamne, ce sa le faci asa sunt ele... Femeile sunt curve pentru ca sunt femei si ele vor fi mereu interesate dupa bani si dupa lucruri materiale, din pacate majoritatea fetelor sunt false si inca nu se maturizeaza chiar la varsta de 20 de ani, imi pare foarte rau ca traiesc in aceasta lume unde nu exista dreptate, legea aproape au aprobat prostitutia in Romania, eu nu ii inteleg pe oamenii astia femeia asta va fi mereu nu vor evolua deloc in caz psihologic, insa mai sunt si oameni rai (curvari) dar nu le vor ajunge pe femei, adevarul e ca sunt si femei corecte si drepte dar eu nu am vazut vreodata una, toti isi vor gasi o femeie potrivita pana la sfarsit ..pana atunci va trebui ca barbatul sa sufere din cauza femeilor false care ar fi intrat in viata lor si lear fi ruitat-o.

| TocilaCristian a răspuns:

Vad ca ai inteles in sfarsit cum sunt femeile, si sunt exact asa cum ai inteles tu, cu totii am avut de suferit din pricina acestor fiinte^.
Eu unul sunt uimit de cat de proaste sunt unele femei, cu parere de rau spun ca nu vor avea nimic de castigat doar ca vor arde in foc la judecata finala, vor fi pierdute pentru totdeauna ca si-au vandut sufletul Satanei, astfel viata multor femei e condusa de satan, ele fiind lipsite de inteligenta, umbla doar dupa bani, sunt materialiste, insa nu toate sunt asa, va exista o femeie cu suflet si pentru tine dar va trebui sa te increzi in Domnul si sa te rogi pentru asta sa nu fii si tu pierdut, o zi buna.

| AndraAd a răspuns:

Nu cred ca stii chiar totul despre femei. vei intalni si u o fata care s ate iubesca pentru ceea ce esti ca pers, nu pentru bani

| ifonly94 a răspuns:

Iti spun eu de ce. Pentru ca esti obsedat de imaginea ta si de ''banii tai'', iar daca iti petreceai timpul cautand o fata buna, nu mai ziceai ca sunt toate la fel.Hai pa!