| Andrei15_4746 a întrebat:

De ce uram ceva ce ceilalti iubesc?
De ce ii injuram pe cei cu cultura si ne credem peste ei desi nu e asa?
De ce suntem invidiosi unii pe alti, cand noi ar trebui sa ne ajutam intre noi?
De ce atunci cand simt deja vu totul, absolut tot din jurul meu il vad sau il simt diferit?
De ce uram oameni care ne-au ajutat si ii ajutam pe cei care ne-au dat teapa?
De ce ne razbunam si nu incercam sa intelegem persoana pe care vrem sa ne razbunam?
De ce toata lumea il uraste pe Justin Bieber? eu il urasc pentru ca nu canta bine dar ceilalti il fac gay si etc. dc? o fii invidia sau ce?
De ce ne e rusine sa compunem o poezie din suflet desi simtim nevoia?
De ce anturajul ne schimba asa de mult?
Asa aici m-am oprit... off cam multe intrebari.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De nepăsători, laşi, invidioşi, insensibili, proşti, subiectivi, egoişti...

NOname
| NOname a răspuns:

Irinuka a spus cam tot...
Nu mai am nimic de adăugat.

| FucktheSystem a răspuns:

1.Pentru că nu e pe gustul nostru.
2.Dar cine a zis că-i înjurăm pe cei cu cultură? Dă-mi un exemplu adecvat. Poate unii oameni cu cultură merită jigniți pentru că au făcut o crimă ( să zicem). Un om cu cultură poate să-ți omoare mama, atunci ce părere ai avea despre el?!
3.Dra poți să ajuți ep cineva chiar dacă ești invidios că el are o mașină mai mare ca a ta. Cele două lucruri nu se cotrazic.
4.Pentru că fiecare om are percepții diferite.
5.Dar eu nu fac asta. Dacă o faci tu, spune-mi de ce, că eu nu-ți pot răspunde.
6.Pentru că deobiecei oamenii se răzbună pe persoane care le-au făcut rău. De ec aș sta să înțeleg de ce mi-a făcut cineva rău? Nu văd rostul.
7.Nu îmi e rușine. Am mai compus poezi dar nici mie nu mi-au plăcut deci nu mă aștept să-i palcă altcuiva.

Și da, cam multe întrebări, puteai să le pui pe rând să dezvolt fiecare subiect.

| DianaScorpio a răspuns:

Exact cum a spus NOname. Iar acum te intreb acelasi lucru care te-a intrebat si Kronstadt: de ce vorbesti in numele tuturor? Nu toti oamenii sunt asa cum ai spus tu mai sus.

| GodBlessYou a răspuns:

De ce nu?

| ΔH a răspuns:

A doua intrebare este predominanta pe TPU.
Ei sunt in spatele monitorului si pot spune orice vor.
Am multe exemple, ca de exemplu o proasta aici pe TPU, scria in ultimul hal de agramat, si cand i-am atras atentia spunea tot eu sunt ala incult...
Pana la urma mi s-au alaturat alti 2 utilizatori care erau contra ei, dar ea tot pe-a ei o tinea, ca ea e desteapta, si noi trei suntem prosti.
Dar deh... asta-i lumea, nu o poti schimba.
Putini sunt care-si recunosc greseala, si mai putini sunt cei care o si repara.

| queerkulture a răspuns:

Eu zic c-ar trebui să-ți faci blog.
No really naow.
Urâm atunci când ne simțim amenințați. Și ca să epatăm, să vadă lumea ce "cojones" avem.

| mona a răspuns:

Da,c am multe intrebari...dar raspunsul la intrebarile tale care toate incep cu,, de ce,, este,, de fraieri ce suntem,,

| Kodokuna a răspuns:

@Kronstadt,cred ca intrebarile de acest gen au rostul lor,oamenii discuta, isi exprima parerea, vad ca si altii cred acelasi lucru despre ceva.Esti aici ca sa o intepi pe NOname sau ca sa fii de vreun ajutor? Te straduiesti atat fara niciun rezultat.Mai bine vezi-ti de treaba ta in loc sa-ti pierzi timpul si nervii.Nu spune nimeni ca trebuie sa placi pe toata lumea,dar de ce sa te comporti asa? Si eu stiu o multime de oameni pe care nu-i plac, chiar nu-i suport pe unii si totusi nu le spun nimic,"fiecare cu borsul lui", cum se spune pe-aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce Userul analului nu ia nici o masura, atunci cand apar postari irelevante ca asta?
De unde vrei sa stiu eu cum traiesti tu in viata asta?
De ce vorbesti in numele tuturor?

| Zap a răspuns:

Welcome to Romania! (partea rea)
Asa suntem noi...

| dreamygirl_5553 a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi oameni egoisti si invidiosi.Ne e rusine sa compunem poezii pentru ca ne gandim ce va crede lumea si nu ne putem exprima sentimentele.dar nu ar mai trebui sa fie asa.trebuie sa spunem ce simtim fara rusine.asta e parerea mea chiar daca am numai 14 ani.