| AvalohAlyn a întrebat:

De ce viata asta omeneasca este asa de sensibila,firava,plapanda? Este condamnata slabiciunilor, problemelor de sanatate si e foarte vulnerabila.De ce?

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

De unde ai dedus tu asta? Sunt oameni norocoși (dpdv genetic) si altii mai putin norocoși. Totul tine de informatiile genetice, cât de predispus genetic esti asupra unor boli sau cat de "ferit" esti. La fel si sistemul imunitar. Sunt oameni care se drogheaza, fumează, baga in ei numai rahaturi si n-au nici pe dracu (chiar era despre un rocker celebru, numit de medici iron-man, dar nu ii mai retin numele), si altii care s-au ferit toata viata lor de prostii si mor de cancer... nu e o loterie, e doar predispoziție genetică la boala (si nu numai).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să fie mai interesantă. Altfel, ne-am plictisi.