| Aihao19 a întrebat:

De la o scara de la 1 la 10, cat de tare va este frica de moarte?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

1. Moartea nu este decât o urmare a ordinii generale din natură, ea nefiind rea decât în idea prin care ne-o reprezentăm.

| doctorandus a răspuns:

Frica de moarte este un instinct, nu o obsesie permanenta.

| LPCTSTR a răspuns:

Mi-as face griji pentru parinti si pentru ce vor suferi ei, in rest mai nimic.

| TheRealFantasy a răspuns:

Nu poti pune asta chiar pe o scara numerica asa simplu dar fie.
Asumand ca 1 = deloc, 1.
De ce ti-ar fi frica de o consecinta simpla si logica? Eventual poti fi putin maniac sa vrei sa o opresti din pura ingrijorare, dar frica ar fi putin cam mult spus; tie ti-ar fi frica de moarte? laughing

| DoctorWh0 a răspuns:

De ce sa iti fie frica de moarte? Daca ai fi inclusi 0, as fi ales 0. Dar, daca 1 este deloc, atunci aleg 1

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Eu aș zice 6. Azi era să mă calce o mașină...

| NevermindXEXEXD a răspuns:

-1 nu mai vine odata. Viata asta e grea, iar dincolo e mai frumos... de ce crezi ca nu s-a mai intors nimeni? Cine s-ar mai intoarce aici pe pamant unde e atata rautate laughing

| MariaShk1 a răspuns: