| Rombix a întrebat:

De ce ne este frica fiecaruia dintre noi atat de tare de moarte?

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand ne apropiem de moarte ne bucuram dupa o anumita statistica

| sabin89 a răspuns:

Păi, dacă nici de moarte nu ne e frică, atunci de ce? Trebuie să ne fie si nouă frică de ceva.

| baru a răspuns:

Ne este frica de necunoscut, indiferent cum se numeste!

| RAY a răspuns:

E ceva normal, tine de instinctul de supravietuire https://34tm.wordpress.com/......e-inseala/

| LoveSleep a răspuns:

Frica e ca un program mintal în fiecare persoană. Dacă cea mai mare frică a oamenilor e frica de a vorbi în public, cea mai întâlnită frică e aia de moarte.
Nu știu cum stam cu statisticile, dar sunt 100% sigur că absolut toți de pe site-ul ăsta se tem de moarte. E stupid cum majoritatea își creează aici un profil așa cum vor ei să fie.
Și mie mi-ar plăcea să zic că dacă aș afla că am cancer și mai am un an de trăit, n-aș simți nimic, sau n-aș avea reacție dacă cineva m-ar amenința cu un pistol. Dar adevărul e că mi-ar fi frică.

| Sn4k3 a răspuns:

Poate tie, ca n-ai altceva de facut care sa-ti placa.

| xerxes1 a răspuns:

Vorbeste pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns (pentru Rombix):

De cand ne-am nascut stim ca se va intampla.Este singura certiudine.

| FaraNumePls a răspuns:

Mie nu pot spune ca imi este frica de moarte. Nici nu prea ma gandesc la ea.

| Elena9328 a răspuns:

Mie nu.

| Algo098 a răspuns:

Mie nu imi este frica, dar mi-as dori sa nu fie o moarte lenta si dureroasa si in plus mi-as dori sa nu raman dator cu ceva altor semeni happy sau altfel spus mi-as dori ca moartea mea sa nu afecteze pe nimeni in mod negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pe toti ne afecteaza in acceasi masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multor oameni le este frică de moarte, şi este normal.Citeşte aici de ce NU ar trebui să te temi "m.stiri.apropotv.ro/life-style/5-motive-pentru-care-nu-ar-trebui-sa-ne-temem-de-moarte-11264033".Succeswinking

| francut a răspuns:

E vorba de teama de necunoscut, de ceea ce urmeaza "dupa" si nu numaidecat de moartea in sine.

| Vanishgold a răspuns:

Ți se pare. Mie nu-mi e.

| catalin1625 a răspuns (pentru Vanishgold):

Dar de gramatica iti este

| Vanishgold a răspuns (pentru catalin1625):

Nici de ea. Cam deodata ii fac fatawinking

| catalin1625 a răspuns (pentru Vanishgold):

Nu prea se vede

| Vanishgold a răspuns (pentru catalin1625):

Înseamnă că ai probleme cu vederea, fă-ți un control! happy

| georgyanaaa a răspuns:

Nu imi este
le este frica pentru dumnezeu a spus ca pe cer va scrie intr-o zi ca prosti sau eliberat

| ColdHeart a răspuns:

Mi-e indiferent.

| addy200 a răspuns:

Din câte văd eu din răspunsurile date de voi, la nimeni nu e îi este frică de moarte, dar dacă ar veni odată vreo boală ceva și să vă zică doctorii că muriți, toți ați tremura..acum toți sunteți viteji

| anonim_4396 a răspuns (pentru addy200):

Acum 3 luni mă temeam şi eu de moarte pentru că încă nu m-am însurat cu iubita mea, nu am copii şi nu am o vilă cu piscinăbig grin, iar apoi mi-am dat seama că nu ar trebui să mă tem pentru că dacă mă tem voi trăi cu această temere, şi nu îmi voi trăi viaţa.

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Nu imi e frica, doar ca "as fi trist" (impropriu spus caci daca esti mort nu mai simti) pentru ca nu imi mai vad prietenii

| Claucs a răspuns:

Idem francut si baru.
Ti-e frica pentru ca nu stii cum este, ce se intampla cu constienta ta.
Dar omul in sine are tendinta de a dori sa traiasca la nesfarsit, mai ales cand stii ca daca mori lasi in urma o familie.
E normal sa iti fie frica de moarte, dar de la o varsta o sa iti fie "milă de moarte".
Pana la urma asta e programul vietii, omul e facut sa moara, cu sau fara vreo viata viitoare, oamenii trebuie sa traiasca o viata.

| dslrn00b a răspuns:

Salutare. Probabil nu ne este teama de moarte ci de ce urmeaza (daca urmeaza ) dupa ea sau modul 8n care murim.

| Crisologo a răspuns:

Fiindca tot ce traim acum nu va mai exista si e inimaginabil... daca asta este cu adevarat sfarsitul.