| Anonim027 a întrebat:

Din ce cauza credeți ca vremea s-a schimbat foarte mult in ultimii ani? Am inceput deja sa nu mai facem diferența intre anotimpuri...

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Pentru noi oamenii, Starea Vremii normale este ce-a cu care ne-am obișnuit. cu care am crescut. Insă din puctul de vederea al Planetei. Starea Vremii este cu totul și cu totul o altă normalitate.
Planeta asta se invărte in jurul soarelui de căteva miliarde bune de ani, Ani in care a fost cutremurată, eruptă, miscată de plăci tectonice, desparțirea continentelor, erupții solare, pete solare, furtuni magnetice, inversarea magnetică a polilor, sute de mii de ani de bombardament de către comete, asteroizi și meteoriți., inundații la nivel mondial, valuri gigantice alea oceanelor și mărilor, incendii la nivel mondial, eroziune, raze cosmice, ere glaciare și,,,, căteodată, vremea frumoasă din zilele noastre

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculeaza: cate masini, motoare si alte aparate electrice functioneaza si incalzesc mediul!
S-a ajuns deja cand intr-o familie sunt cel putin atatea masini, cati adulti sunt. Si tot ce functioneaza cu energie electrica, incalzeste.

| dullcat a răspuns:

Schimbarile de clima, printre care si incalzirea globala, sunt factorii principali.

| ReddY25 a răspuns:

Încălzirea globală își face simțită prezența

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încălzirea globală.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Or controla cei de la putere din butoane pana si vremea de s-a ajuns sa nu mai existe anotimpurile de odinioara. Poluarea, industriile, defrisarile ar mai fi o cauza.

| Nagchampa a răspuns:

Din cauza manipularii climei. Exista numeroase metode prin care se manipuleaza vremea, prin care se obtin precipitatii, grindina cat portocalele, furtuni, zapada, seceta, ceata, de toate. Printre aceste metode se numara inclazitoarele ionosferice (ionospheric heaters), insamantarea norilor (cloud seeding), ice nucleation, potentarea furtunilor, spreyerea de chemtrails, nexrad, undele scalare.