| Fineness a întrebat:

Din curiozitate... daca oamenii nu l-ar fi ucis de N. Ceausescu, cum credeti ca ar fi fost Romania acum? Ar fi fost mai bine, mai rau...de ce?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Nu era mai bine.Era mai rau pentru ca aceste crize mondiale atit politice cit si economice sint ca uraganele, nu cunosc nici o granita.

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Chiar daca nu l-ar fi ucis, ar fi fost inlaturat de la putere intr-un fel sau altul (conform cu trendul) si Romania ar fi fost tot cam ca acum.

| benny a răspuns:

Pai ce sa mai inteleg ca jumate din romani spun ca a fost bine pe vremea lu' tovarasu' si jumate spun ca a fost rau laughing acum ce draq sa mai intelegem. Romania din ce in ce se duce de rapa suntem scursurile europei.

| 愛日本 a răspuns:

Nu se vindeau fabricele, nu erau atâţia hoţi, ţara era privită altfel.
Cei care ieşeau din inchisoare le dădea loc de muncă, nu-i lăsa liberi. Nu erau atâţia şomeri... Deci concluzia mea este că era mai bine!

| toncu a răspuns (pentru 愛日本):

Veziti ma de treaba ta! Se vede ca nu ai apucat vremea aia! Daca nu sti cum a fost taci din gura!

| 愛日本 a răspuns (pentru toncu):

Măi deşteptule, poate că eu nu am apucat vremea aia dar bunica mea da, şi pe ea am întrebat-o. Nu ai văzut cum s-a sărăcit ţara? LOL

| shadovv a răspuns (pentru 愛日本):

Tu si bunica ta ar trebui sa fiti inchise in puscarie si torturate dupa metoda comunista. Probabil tu nu stii dar bunicata stie din ce motiv era multa lume la puscarie si ce patea acea lume acolo. Ia intreab-o tu daca i a placut cand i se aduceau bunuri luate de la saraci sau daca era platita bine ca securista.

| 愛日本 a răspuns (pentru shadovv):

LOL ia mai taci măi deşteptul lumii cu mă.tha din gură ai înţeles cine te crezi tu aici s-o faci pe deşteptul? raised eyebrows
Tu şi cu capu' tău ăla ''vai de el'' rolling on the floor să putreziţi în închisoare ia îndreapt`o _(_

| toncu a răspuns (pentru 愛日本):

Bai Pisica Ion! Tu nu sti cum e sa ai bani si sa n-ai ca face cu ei, pe atunci ca sa mananci ciocolata sa sa bei suc trebuia sa te duci la mare sau la munte si pe atunci s-a ajuns sa stai la coada la paine si atunci painea era pe portie adica un sfert de paine de fiecare. Si sa stii ca orice pensionar ar spune ce-a spus bunica-ta pentru ca pensionari nu stiu cum sa traga de ultimu leu!

| toncu a răspuns (pentru 愛日本):

Dupa ce ca esti prost mai esti si nesimtit

| 愛日本 a răspuns (pentru toncu):

Aşa crezi tu. Doamne mare e grădina ta, poarta deschisa iar proştii sar gardul oh go on

| boogdan91 a răspuns:

Ar fi fost rar, asa cum era si pe vremea lui. Fie ca erai destept sau prost erai bagat la aceiasi gramada cu toti, pe cand acum, daca te duce cabina ai posibilitati de a te diferentia de majoritate.