| Roxana_2583 a întrebat:

Credeti ca daca oamenii care ne conduc tara, ar crea locuri de munca, Romania isi va reveni din criza? Ma refeream ca atunci cand era Nicolae Ceausescu la conducere, toata lumea avea un loc de munca si nimeni nu ducea lipsa de bani.

1 răspuns:
| Ruby_9452 a răspuns:

Ce zici tu aici se numeste boom econimc.Nu ar iesi tara din criza deoarece oricat de multe locuri de munca ar fi nu exista piata de desfacere pentru bunurile si serviciile prestate in tara noastra.In timpul lui NC era piata de desfacere.Acum nu mai este.