| Fineness a întrebat:

Din curiozitate... orbii viseaza?

Răspuns Câştigător
| daniella9805 a răspuns:

Da viseaza
citeste articolul:X http://www.descopera.ro/......espre-vise

13 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Visează...până și cârtița visează. Și eu visez.Cu ochii deschiși.

| alessia5158 a răspuns:

Da. Oamenii orbi viseaza. Ceea ce vad in visele lor depinde, in mare masura, de ceea ce au vazut vreodata( se bazeaza pe informatiile vizuale pastrate).
Daca sunt orbi din nastere, ei au numai vise auditive.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da, orbii viseaza.
Bonus :
http://www.TPU.ro/......niciodata/

| ROB3RT89 a răspuns:

Bine inteles ca viseaza, acum depinde de fiecare in parte! Daca e orb de la nastere are vise bazate pe sunet, restul care sunt dupa nastere viseaza la fel ca noihappy

| Sadd a răspuns:

Viseaza.pe baza de sunete, mirosuri, atingeri. happy

| iuandfto a răspuns:

Da viseaza. happy
Daca orbul a vazut la un moment dat atunci visele lui sunt cu imagini.
Daca n-a vazut niciodata visele sunt doar cu sunete.

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Tu ce crezi? waiting

| GumitzaDePepene a răspuns:

Desigur

| StopCardiak a răspuns:

Fa-te oarba ca sa vezi =]]

| Pisicanazdravana a răspuns:

Da normal ca viseaza...dar depinde la ce! poate la o viata mai buna sau poate la ceva mai rau!happy sper ca te-am ajutat!

| Madalina285 a răspuns:

Da...normal ca vizeaza.Ei au chiar mai multa imaginatie decat 5 vazatori la un loc,pentru ca el isi imagineaza in fiecare zi cum arata lumea, oamenii, stelele...Eu cred ca cel mai mare vis a lor este sa vada.

| Alexycys2000 a răspuns:

Desigur ca viseaza. Toti oamenii viseaza.

| nicosweet45 a răspuns:

Da orbii viseaza