| gabitza_1661 a întrebat:

Din punct de vedere tehnologic si stiintific, credeti ca suntem inapoiati? Suntem pe punctul de a atinge apogeul? Cum va fi lumea peste 1000 de ani, ce va crede omenirea de atunci despre noi?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Mda,cum zice si apache, nu prea cred ca vom mai apuca 1000 ani.
sunt o gramada de premonitii(negative) intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat,,,in fine,sa revin la subiect happy

nu cred ca vom ajunge la masini zburatoare, sa ne teleportam, sau sa calatorim in timp si spatiu.astea-s porcarii.dar, nu avem de unde sa stim sigur.
deja au inceput sa creeze roboti, masini tot mai performante sau care consuma mult mai putin combustibil (sau sunt electrice).
posibil sa fim pe punctul de a atinge apogeul. dupa roboti ce se mai poate inventa?!
din atatea teorii si atatea progrese.e foarte dificil sa iti formezi o parere in privinta viitorului.happy

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Lumea se degadreaza de la zii la zii ...nu prea stiu daca omenirea mai apuca 1000 de ani in ritmul asta

| Nyghtshadow a răspuns:

Inapoiati fata de cine? Romanii erau inapoiati fata de noi insa mai avansati fata de europenii din secolul X, de exemplu. Depinde cum va fi societatea umana peste 1000 de ani. Nu ai cum sa-ti dai seama daca acest secol e un apogeu sau se poate mult mai bine in viitor.

| V3lCr0 a răspuns:

Noi cei din ROMANIA suntem cam inapoiati de abia peste 1000 de ani o sa ajungem ca cei din America laughing