| IrInA9618 a întrebat:

Credeti ca omenirea a evoluat sau a involuat din punct de vedere moral? Din punct de vedere tehnologic este clar ca a evoluat. dar moral? Chiar daca si acest raspuns este logic daca avem ochi sa privim in jurul nostru

Răspuns Câştigător
| Raluu01 a răspuns:

Oanemii din jurul nostru au devenit de nimic, unii fara personalitate, unii cu prea multa.Mai ales in Romania. Deci jur, am ajuns sa imi fie rusine de tara asta.Cu pitipoance si drogati si cocalari la tot pasul.Totusi nu ma pot pronunta despre oamenii din toata lumea, ci doar la un punct general. Totusi mai sunt oamenii onesti piersuti printr-o mie de imcrezuti. Acei oameni ar trebui cu adevarat apreciati.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Japonia tara care a evoluat cel mai mult in tehnologie si legi aspre ca si cum ar fi, daca un autobuz, tren sau metrou intarzie se aplica amenda sau alte masuri.