| WhatheWow a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, care e cel mai important element din Univers; de ce?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Hidrogenul.

31 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Energia neagra, pentru ca este elementul care nu lasa gravitatia sa striveasca universul

| shadovv a răspuns:

Element in sens chimic: depinde ce e importanta... Am putea spune hidrogenul pentru ca fara el nu ar exista stele deci nu ar exista si alte elemente mai grele.

Element in sens general: Eu. Eu sunt cel mai important element din lumea mea caci fara mine nu ar exista o lume.

| Narcis2007 a răspuns:

Hidrogenul...din el poti obtine celelalte elemente

| Kaℓi a răspuns:

Energia?

| Jameson a răspuns:

Dumnezeu, El este stapanitorul toturor lucrurilor si universului.

| WhatheWow explică (pentru Jameson):

Și al tuturor lucrurilor și al Universului? Interesat! laughing

| Jameson a răspuns (pentru WhatheWow):

Da

| RAY a răspuns:

Hidrogenul

| Mădă0611 a răspuns:

Hidrogenul, pentru ca de la el a inceput tot. Nori de materie care au inceput sa se roteasca datorita diferentelor de temperatura si a presiunii, in timp formand stele.

| WhatheWow explică:

" Unde dai și unde crapă!", dar la toate răspunsurile; chiar nu a înțeles nimeni sau nu știți ce e un element?

| OOOLEOOO a răspuns:

Propria persoana.
Tu esti cel mai important, eu sunt cel mai important fiecare este cel mai important, fiindca fiecare este un superstar in viata si universului lui.

| Delicacy a răspuns:

Apa,ea este indispensabilă vieţii.

| TheStory a răspuns:

Dumnezeu, pentru ca este singurul care mai "mare" decat universul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hidrogenul. El este cel mai raspandit element din Univers, si este si cel mai important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul de fata, cred ca cel mai important element, este cel care domina ca numar, in alcatuirea unei tablete de ciocolata.Nu dau importanta elementelor, oricum nu le pot influenta cu nimic, ma intereseaza doar cele cu care interactionez in mod placut.
Cei care nu ti-au raspuns, au stat cu ochii prea mult atintiti in calorifer, cautand raspunsuri.

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Greu de spus, dar cel mai smecher ar fi sa fim nemuritori cu totii ca sa putem vedea ce se va intampla in continuare, etc.Sti la ce ma refer.

| WhatheWow explică (pentru IoNyShimotukushichi):

Știu dar chiar atât de șmecheri nu vom fi. laughing

| IoNyShimotukushichi a răspuns (pentru WhatheWow):

Pacat.

| CryChristiAN a răspuns:

In opinia mea, pot spune ca mai multe elemente chimice sunt importante pentru Univers. In primul rand, ar fi hidrogenul si heliu-l. De ce? Aceste elemente, se gasesc in cantitati proportie de 89% ( H) si 11%( He). Oricum, chiar daca exista diferente mari intre aceste 2 elemente, si anume, ca hidrogen-ul ARDE, iar heli-ul nu arde, dar acestea au fost PRIMELE elemente chimice care s-au format in timpul Big-Bang-ului.
Din al doilea punct de vedere, ar mai fi si oxigenul, care, pe langa hidrogen, acesta intretine arderea si este indispenzabil vietii, care alaturi de hidrogen, formeaza molecula de H2O, respectiva.
Ar mai fi si: carbonul, oxigenul, azotul, fosfor-ul, dar si combinatiile chimice care se stabilesc intre acestea si care intra in structura scoartei terestre, atmosferei terestre s.a.m.d

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Acum am observat. O mica eroare datorata faptului ca eram la scoala si trebuia sa ma grabesc unpic.

Răspuns utilizator avertizat
| Generalul a răspuns:

Vointa omului, ea poate naste si ucide zei, crea realizari monumentale sau arunca totul in haos.

| Razvanp69 a răspuns:

Cel mai important lucru din Univers este materia. Si de ce? Pentru ca orice este facut dintr-o anumita materie. Spre exemplu tu ca persoana esti un rezultat al unor unde de materie. Florile, insectele etc sunt un rezultat al acestei materii. Tot ce am zis eu mai sus este definita prin formula E=m x c^2. Unde e este materia in sine si C este viteza luminii in vid.

| calmopenmind18 a răspuns:

Viaţa pentru că fără ea nu am mai fi. Viaţa-i cel mai minunat lucru, magulitor e care îl cunosc. Nu ştiu cum este să fi fără viaţă dar o să aflu eu cândvalaughing doar dacă nu ne salvează extraterştrii de moartea naturală.

Viaţa-i culoare, bucurie, lumină dar şi tristeţe şi un paradox. Se spune că am luat viaţă din haos, din nu mare "bum" şi uite ce frumuseţe a ieşit. Eu mă bucur că trăiesc... şi am avut şi încă am zile negre dar pot plânge de bucurie când mă gândesc la zilele fericite, pline de viaţă.

| dorelmarc a răspuns:

Viata

| Alex10Roxy a răspuns:

Tu! funda?

| Aristodemos a răspuns:

Continuitatea, cred ca este cel mai important element, de ce?, pai daca continuitatea nu ar fi existat, atunci ce ar fi existat?

| leeah23 a răspuns:

A-si zice Dumnezeu dar e nu este un element. Apoi ar fi molecula de LAMININA pentru ca ea tine toate moleculele corpului nostru unite altfel moleculele noastre ar pluti in neant iar daca Dumnezeu nu ar fi pus aceasta molecula in noi nu am fi existat!

| PsoN a răspuns:

Singurul lucru din univers e soarele fara el nu am putea trai sau sa ne hranim!
El ne ofera caldura necesara traiului!