| ComfortablyNumb a întrebat:

Ce este iubirea, din punctul vostru de vedere?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu vreau sa raspund cu deja demodatele raspunsuri straight face "nu poti exprima in cuvinte acest sentiment". Pentru ca, daca te uiti la raspunsurile celor care au scris in acest fel, au si definit acest sentiment, fara sa-si dea seama. Pai, ori nu o poti exprima in cuvinte, ori poti!
Este clar ca nu putem trai fara iubire, cel putin din punctul meu de vedere. Iubirea are mai multe ramuri: iubirea de parinti, de frati si de... iubiti/te. Ultima este si cea mai frumoasa iubire. Clar, este greu sa spui exact ce este, dar un imposibil!
Este o afectiune puternica intre cei doi parteneri, si ceea ce intareste, probabil si mai mult acest lucru este intimitatea. Pentru ca, daca stai sa analizezi putin acest lucru, cui te deschizi mai mult, de toate prejudecatile si din toate punctele de vedere, decat iubitei sau iubitului tau/tale?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ingredientul cel mai motivant al vietii.

| mgtow a răspuns:

O durere in adancul sufletului care nu se va termina niciodata.

| madyddd a răspuns:

O prostie si cu cat iubesti mai mult, cu atat faci mai multe prostii.
Iti baga neuronii in coma si inima in moarte clinica.

| AdyAdeluş a răspuns:

Iubirea...iubirea e un sentiment minunat ce nu il pot exprima in cuvinte. Acel moment cand te gandesti mereu la persoana iubita, ce face, daca e bine. Acele momente cand ai renunta la tot numai sa o/il poti vedea un minut. Mesajele de dragoste, cadourile de sarbatori. Toate astea sumt minunate doar in doi si cand te gandesti ca voi doi sunteti singurii de pe pamant. Cel mai frumos sentiment.

| RAY a răspuns:

Prostitutie mascata atata tot un barbat sta pentru sex o femeie pentru banii dar am inventat basme ca sa fie moral

| neutrino a răspuns:

Ceea ce ne vom intreba tot timpul...

| PedoBarbie a răspuns:

Un sentiment.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Voi puteti sa-i spuneti cum vreti, eu o numesc poezie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi eu cred că fiecare om a simţit sau va simţi iubire faţă de o persoană măcar o dată,orice ar spune şi oricum ar fi. Iubirea e cel mai frumos dar.E de nedescris sentimentul atunci când îmbrăţişezi pe cineva cu drag, cu toată dragostea ta, te bucuri când îl vezi, ţi-e dor, vrei să şti că e bine... încredere şi respect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un **** care aduce la un moment dat numai suferinta.
Ah, ador animalele, ele nu iubesc sau daca iubesc macar nu-s asa proaste ca noi.

| Bøøgey a răspuns:

Iubirea e o notiune inventata de evrei ca sa fu*a fara bani.

| RexCuParuCret a răspuns:

Ceva ce nu se cumpara sau se vinde.

| BitKode a răspuns:

Intre un baiat si o fata iubirea este frumoasa doar daca vine de la amandoi, nu doar de la unul sad Eu oricum nu as mai vrea sa ma indragostesc crying Decat sa mai sufar asa rau, mai bine sa fiu si eu ca restul baietilor, nu mai pun suflet crying O *** si gata, urmatoarea sad

| critikl a răspuns:

Pentru uni preludiu casa ajunga mai repede la sex pentru alti insa este un univers unde te simpti extrem de bine alaturi de o persoana iubita atentie nu neaparat frumoasa/sexy unde poti avea incredere deplina nu prea poti explica in cuvinte. Dar in ziua de azi majoritatea fete/baieti porsoana iubita este un fel de robotel daca te asculta te pupa iti da bani te face sa razi...etc, e perfect si acest lucru este frecvent asemanat cu iubirea.Trist,foarte trist.

| PynkLove a răspuns:

Foarte buna intrebare.
Nu pot sa zic, din punctul meu de vedere, ca iubirea este metoda cea mai sigura de a deveni un om mai bun.