| Lauralauratrusca a întrebat:

Spuneti-mi, din punctul vostru de vedere..cat de important e sexul ( a face sex) intre doua persoane?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Destul de important. Face parte integranta dintr-o relatie matura.

| gingasull a răspuns:

Pe o scara de la 1 la 10... Locul 10 happy. Sunt alte lucruri mult mai importante de cladit impreuna, decat...

| 5dfsd3612 a răspuns:

Vorba aia, dragostea e o boala, iar sexul medicamentul,
deci imbolnaveste-te si lecuieste-te. big grinbig grin

| RAY a răspuns:

Pentru barbat mult mai mult ca pentru femeie conteaza sexul, pentru femeia conteaza statutul social de care dispune

| Danysan a răspuns:

Sincer lucrurile stau cam felu urmator.Indiferent cata iubire exista intre doua persoane la un moment dat trebuie sa faci si sex, eu ii spun dragoste ca implica mai multe sentimente.Un baiat de exemplu sta cu tine o perioada si te intelege sperand ca intr-o zi vei vrea.Adevaru e ca multe fete au impresia ca o Relatie e doar iubire interioara si iesiri in parc.Total gresit! indiferent ca iti spune sau nu baiatu simte nevoia sa o fac la un moment dat.Este o necesitate cu atat mai mult cu cat esti indragostit de fata respectiva.Din pacate fetele din viata noastra nu inteleg aspectu asta si daca ele nu simt nevoia sa o faca sau nu gasesc placere in a face dragoste nici parteneru nu trebuie sa o faca.Aceasta gandire predominanta duce la ruperea relatilor si te intrebi unde ai gresit si cu ce? ca fata in relatie de ai fost parasita.Deja dupa o perioada de 5_6luni trebuie sa te gandesti bine.Atentie nu vb de copii care nu stiu ce e ala sex, ma refer la fete si baieti de peste 18 ani unde chiar conteaza pentru a stabiliza relatia.

| pietrean a răspuns:

Sexul poate sa fie important,doar ca descarcare a unei tensiuni sexuale acumulate.
Sa faci dragoste,cu persoana pe care o iubesti,deci care implica si sexul,este cu totul altceva.
Intr-o relatie faptul ca faci si sex, iti da siguranta iubirii pentru persoana cu care iti imparti toata viata, la bine, la rau, la greu, la bucurii.Deci este esential sa faci sex, dar cu dragoste, nu de dragul eliberarii sexuale.
Din acest motiv, maturizarea este esentiala.Nu cum fac acei copii de 13-14 ani, care cred ca este "cool" sa faci sex, fara a fi responsabil de faptele tale.

| ElenaSA a răspuns:

Este un aspect important care urmeaza firesc unei relatii de durata, bazata pe incredere. Daca apelezi la el oriunde, oricand isi pierde insemnatatea pentru tine ca persoana.

| Mussette a răspuns:

E ceva firesc si normal intr-o relatie. depinde si de varsta ta si de relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este ceva foarte firesc intr-o relatie normala, bazata pe incredere, respect reciproc si dragoste adevarata!
Insa nu este sexul normal ci a face dragoste, sexul este pentru bani!
Te pup!

| Anonymous999 a răspuns:

Pentru mine nu e important cel putin deocamdata.Cel mai bine e sa vina iubirea intai si apoi sexulhappy