| RAY a întrebat:

Doar pentru cei care au cunostinte despre teoria evolutiei, ce parere aveti de teoria ca a intervenit extraterestri in evolutia noastra?

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Este absurda. Au venit/strabatut extraterestri ani lumina doar pentru a popula pamantul cu fiinte inteligente? Nu prea merge, nu vad scopul si nici logica aici. Cum au aparut acei etraterestri/fiintele inteligente? Au evoluat!? Daca ei au evoluat, de ce nu am fi evoluat si noi?

| RAY explică (pentru Alphawolf):

Raspuns de nota 10 bravo

35 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da au intervenit si marturie este Harciog deghizat in om, dar ceva nu a functionat in interventia asta că acum se transforma in purtator de talangă. Aaa, sa nu uit, talanga o poarta măgarii la gat ca oile sa-i urmeze. Si mai avem o extraterestra autentica, EmaS care care ne serveste numai bazaconii inchipuite de pe cealalta lume.laughing

| EmaS a răspuns:

Adica preferi sa crezi in interventia extraterestrilor si nu a lui Dumnezeu?!

| Duucu a răspuns (pentru EmaS):

Poate ti se pare greu de crezut, dar la cate dovezi sunt despre existenta lor, unii nu mai au nici un dubiu.Nu uita de intamplarile de la Roswell sau chiar din Area 51.Mai e intalnirea de gradul III...

| RAY explică (pentru EmaS):

Da de unde nici vorba nu cred in nici un fel de interventie divina, extraterstra

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Eu cred.

| RAY explică (pentru EmaS):

Poti crede in orice vrei

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Mersi! Mersi!

| RAY explică (pentru EmaS):

Am o supriza pentru tine http://www.youtube.com/watch?v=a3x4ObnpRcM

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Multumesc foarte mult.Este extraordinar!

| Zenithf a răspuns:

Sunt si aici multe variante, de la cele de manipulare genetica, prin care s-au accelerat si controlat mutatiile sau s-au activat anumite gene, la cele in care omul primitiv a fost monitorizat si uneori influentat spre a face anumite descoperiri, pana chiar la cele in care et au intervenit activ in viata oamenilor si le-au dat oamenilor mijloacele prin care societatile lor sa se dezvolte.
Iar in unele scrieri antice apar si pasaje care se pot interpreta ca descrieri ale unor nave spatiale, atacuri cu arme atomice si altele.
Parerea mea? Eu zic ca noi cunoastem atat de putine in legatura cu "leaganul" omenirii, incat nu putem sa zicem cu certitudine care teorie este adevarata.

| onasis1961 a răspuns:

În teoria evoluţiei a lui Darwin este o verigă lipsă.Că au intervenit extratereştri încă nu s-a dovedit nimic sunt doar supoziţii.

| relian a răspuns:

Tot ce se poate avind in vedere ca nici un alt organism nu a evoluat sub aspectul inteligentei asa cum au facut-o oamenii.Deci se poate ca cineva sa fi intervenit.Si nu este nimic absurd ca au strabatut extraterestri ani lumina.Ce vad unia absurd eu nu vad.Cind afirmi asa ceva trebuie sa ai si o explicatie nu? Sau doar asa ne dam cu parerea da frate au venit in vizita sau nu veneau ei asa ani lumina ca nu vad eu scopul.Pai cum adica nu aveau scop? Pai daca planeta lor s-a dus pe ripa si nu mai aveau unde locui nu trebuiau oare sa paraseasca acea planeta si sa caute alta unde sa poata sta? Sau asta nu se pune sau nu este posibil sau cum? Nu se vede nici scopul si nici logica spun oamenii pe aici.Adica ce logica? E mai logic sa stai pe planeta ta sa mori decit sa cauti sa supravietuiesti? Foarte buna aceasta logica. Datii inainte ca e bine.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu sunt de părere că pentru a îl omul modern a ajuns astfel datorită celor de pe alte planete adică extratereştilor.
Rasa reptiliană e cea care a creat omul cum e el azi printr-o epubetră folosind celule de femelă de la primate şi de mascul de la ei. Sau invers. Nu mai ştiu.
Regina actuală a Regatului Unit, familia Clinton, Bush şi Prinţesa Diana căreia eu îi port numele erau dina cea rasă.
Pe curând!

| foxsilver a răspuns (pentru PedoBarbie):

Sper din tot sufletul ca nu crezi ceea ce ai scris aici.rolling on the floor

| Thunderstruck a răspuns (pentru foxsilver):

Sper, pur si simplu, ca nu crezi in suflet.rolling on the floor

| RAY explică (pentru PedoBarbie):

Serios tu chiar crezi asta? de ce numai vin?

| foxsilver a răspuns (pentru Thunderstruck):

Dragul meu, sper sa ma scutesti pe viitor de comentariile tale.:d

| PedoBarbie a răspuns (pentru Thunderstruck):

Mulţumesc.

| Thunderstruck a răspuns (pentru foxsilver):

Eu te scutesc, dar mi se pare mai plauzibila teorie ei decat existenta sufletului, chiar daca nu cred in vreouna.

| WhatheWow a răspuns:

Eu nu cred!

| Duucu a răspuns:

Totul este posibil, probabil ca la inceput exista doar o rasa de oameni de pe vreo planeta iar apoi s-au extins si pe alte planete. Daca nu poate fi demonstrat, nu inseamna ca nu e posibil.

| Seby90 a răspuns:

Sunt cateva SF-uri e genul, a space oyssey, Caprica + battlestar Galactica si chiar si prometheus.

Daca luam in considerare existenta unei fiinte superioare care are posibilitatea de a traversa spatiul la o viteza FTL, atunci putem afirma cu incredere ca da este o posibilitate ca noi sa fim rezultatul unui asemenea experiment. Si nu noi, cat viata in general pe pamant.

Imagineaza-ti daca tu eu sau oricine altcineva ar avea posibilitatea de a modifica genetic o vietate si a calatorii prin spatiu, nu si-ar face o armata de creaturi care sa munceasca sau sa poarte razboaiele pentru noi? Astea ar fi activitatile pentru ca asta mentalitate avem in momentul de fata, vrem sa dominam si sa stam cu burta la soare, dar poate peste 1000 de ani ne vom schimba parerea si am vrea doar sa avem alte fiinte evoluate din punct de vedere intelectual.

Pe scurt: Imposibil nu este, probabil este foarte putin. Nu putem stii nimic.

PS: Daca citesti unele texte "biblice" si le traduci cuvant cu cuvant, vei observa niste descrieri ciudate in care ar putea fi descrisi extraterestrii, la fel si cu unele ilustratii egiptene pe diferite sarcofage, dar astea raman doar niste interpretari.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu inteleg intrebarea. Ce legatura are teoria evolutiei formulata de Darwin cu interventia extraterestrilor?
In legatura cu existenta lor, chiar daca multi imi vor critica raspunsul, eu imi sustin afirmatia ca extraterestri exista si sunt multe dovezi care atesta acest lucru. Ca unii dintre noi vrem sa credem sau nu asta, este problema fiecaruia.

| RAY explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Contrazice teoria evolutiei omului formulata de darwin

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru RAY):

In ce sens o contrazice?

| RAY explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Sasi explic cei teoria aia un ozn a coborat si a bagat un embrion in burta unui femele si asa s-a nascut specia umana a modificat adn-ul nostru

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru RAY):

Aoleo! Unde ai auzit de asa ceva? Sa nu mai faci niciodata vreo asemanare intre chestia asta si Teoria Evolutiei a lui Charles Darwin.Nu au nicio legatura una cu alta.

| RAY explică (pentru PangeeaRogvaiv):

De pe history sunt documentare acolo au scos discovery si au bagat history rcs

| relian a răspuns (pentru RAY):

In burta carei female a bagat acel embrion? Scuze ca intreb. Teoria cu extraterestrii nu spune ceva de genul asta.Cind extraterestri au venit aici pamintul era gol si pustiu si ei au adus viata si tot ce vedem, iar noi sintem urmasii lor nicidecum o combinatieIara acei extraterestri sau dus de multa vreme nici paraful nu mai este de eI, adica vorbesc depre primii ajunsi aici.Ori poate au trebuit sa modifice cite ceva probabil ca conditiile nu erau chiar similar cu locul de unde veneau ei.

| RAY explică (pentru relian):

In femela numita eva mai uitate si tu pe history eu asta am vazut la ora 11 azi

| relian a răspuns (pentru RAY):

Pai ce aia de la history vrei s a moara de foame? Baga si ei ce le cade nu stau sa cearna. Daca au bagat ceva au bagat dar nu in femela numita Eva ci in cu totul alta femela si poate ca nu au bagat ci doar au combinat ceva. Daca acei extraterestri au ajuns aici pentru ca nu mai aveau planeta si intr-un sf au gasit aceasta planeta cu animale etc iar lor le-a fost dificil sa se dapateze intgrucit conditiile nu erau identice ca si pe planeta lor, nu crezi ca ar fi facut ceva in sensul ca ei totusi sa poata continua? Adica sa ramaine ceva din ei.Pe vremea cind ei au ajuns aici nu existau organimse intelgente.Doar ce vedem si noi astazi in afara noastra.Si daca ei nu aveau sistemul imunitar adapatat puteau sa dispara.Si daca erau epuizati chiar si anatomic e normal ca nu mai aveau putere sa faca posinbila adaptarea lor la noua conditie si atunci au combinat ADN lor cu ceva existent pe aici si astfel am aparut noi maimuta lui Drwin plus creierul alienului. Apoi aia sau curatat si uitene pe noi stapinind planeta.Nu trebuie sa ma uit ce spun altii pentru ca si eu pot scoate astfel de teorii si tu si orcine.La tv aia trebuie sa umple cumva postu sa faca milioane ca na trebuie sa traiasca si ei.

| savvy12 a răspuns:

Nu cred ca are sens, punem problema doar in alta parte, daca extraterestri ne-au facut? pe ei cine i-a facut?

| MrColitza13 a răspuns:

Eu cu teoria extraterestă i-am bătut pe toţi în clasa a 10-a cînd am avut provenienţa omului!

Dar deacum nu mai ţin minte! am avut multe argumente! unul din ele era Piramidele din Giza, sunt aşezate conform unor stele. şi că oamenii n-aveau atîtea cunoştinţe şi puteri să le construiască!

| Inferno a răspuns (pentru MrColitza13):

Da, piramiada, cele trei mai exact, sunt asezate conform celor trei stele din centura Orion.