| AvalohAlyn a întrebat:

Personal,credeti in teoria evolutiei? Este falsa sau adevarata?
Si inca o intrebare:Sa presupunem ca e adevarata, cu ce schimba asta teoria creationismului? Cu nimic.Sunt multi crestini sau creationisti(pe care i-am cunoscut) care cred in teoria evolutiei. Daca e adevarata, inseamna ca evolutia este un mod de lucru al Creatorului.Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Chiar nu-mi pasă dacă este adevarată sau nu. Chair să aflu răspunsul, nu cred că mi s-ar schimba viaţa cu ceva sau că ar fi o informaţie cu care devin mai inteligent, deci chiar nu-mi pasă care din cele două teorii este adevărată.
Dar un lucru ştiu sigur. Dacă este să ne fi făcut vreo entitate, sigur nu-i una din zeităţile pe care le au religiile.

| Papillon09 a răspuns:

Evolutionismul si creationismul nu se pot imbina, nu au nici o treaba una cu alta, sunt doua sisteme de credinta total opuse. Evolutionismul teist este o falsa impresie a oamenilor care sunt presati de evolutionisti si incearca sa gaseasca o cale de mijloc, incat sa nu supere pe nimeni nici pe evolutionisti, nici pe creationisti. Dar evolutia si creatia se contrazic din multe puncte de vedere. happy

| dominic90demy a răspuns:

Sincer,as crede...dar daca am sta se evaluam ambele teorii, nici una nu ar avea logica definita.Si pana la urma nimic nu are raspuns asa ca. ajungem la,, crede si nu cerceta''thinking

| Shapeshifter a răspuns:

Sa fiu sincera nu cred nici in creationism si nici teoria evolutionista. Poate ca nu sunt informata indeajuns. Nu-mi pasa, asa cum a zis Woodenpints, cu ce mi-ar schimba viata? Nu cred in niciun zeu inventat de religii.