| anonima4all a întrebat:

E adevarat ca in 2012 va veni sfarsitul lumii? in ce consta asta? vreau parelile voastre

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' tu crezi ca pe TPU sta si Domnu' sa raspunda?laughing
Mai terminati cu intrebarile stupidestraight face
Niste cretinoizi au zis ca vine sfarsitul lumii si in 2000 sau ceva gen. s-a sfarsit ceva? Apoi faza cu experimentul ala... din cate stiu inca existam.

28 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eh.asa auzisem si eu.stiam si o data. 21.12.2012.mayasii astia.thinking asa ziceau.ca ar fi sfarsitul lumii, dar in ce sens : planetele (se presupune) ca s-ar alinia paralel cu Soarele, iar Terra nu ar mai primi destula lumina...

| moonY a răspuns:

E adevarat. dar mai ai timp destul pana atunci.foloseste'l intr'un scop util, nu punand intrebari d'astea.

| andrei_5514 a răspuns:

Nu este adevarat. Biblia spune ca numai Dumnezeu stie aceasta data, nici Fiul, nici ingerii nu o stiu, si bineinteles nici oamenii (Matei 24:36). Toate afirmatiile de acest gen sunt minciuni.

| N538961518 a răspuns:

Nu sfarsitul lumii nu va veni in 2012... daca nici un cataclism/fenomen astronomic nu distruge pamantul... sfarsitul lumii va fi cand se stinge soarele.

| 123456_6075 a răspuns:

Mai multe lucruri duc spre 2012 si cred ca de asta s-a presupus ca va veni sfarsitul...de exemplu calendarul mayas prezice sfarsitul EPOCII actuale in 2012...am mai vazut un documentar care spunea ca in 2012 vom intra in al-5-lea ciclu al pamantului, care va fi ciclul pacii(acum ziceau ca suntem in ciclul tehnologiei -parca)...nu cred ca va fi un sfarsit de genul asta...eu mai repede vad sfarsitul pamantului cand nu o sa mai arda soarele, la vreo bomba atomica, vreo era glaciara...etc

| Andreea_8014 a răspuns:

Eu iti spun sa ai incredere in Dumnezeu.Doar el stie cand va fi sfarsitul lumii.Asa s-a spus si cu acel cutremur si nu a fost niciun dezastru.Sa fim seriosi.

| EnjoiProSkater a răspuns:

Cami asa am vazut si eu dar nu prea pot sa cred.Dar aia cu bilblia cine citeste biblia.Nu prea am incredere in astia fac asa numa sa castige bani iti zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google 2012 si vei gasi.Nu va fi sfarsitul lumii dar vor fi schimbari majore pentru Terra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca 16 intrebari (inclusiv) cu acest subiect au fost puse, iti puteai gasi raspunsul accesand orikre dintre acele intrebari, oricum fiecare se asteapta de la acea data la ceea ce-l duce inteligenta, aia prosti ca e sfarsitul aia care mai gandesc cat de cat stiu ca-i o alta inventie a celor cu prea mult timp liber

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dup mine si din cate am citit in 2012 toate planetele se vor alinia si vor forma o linie dreapta oameni vor devenii niste extraterestri deoarece in loc de 2 axe vom avea 12 si timpul va fi 0 corpurile noastre vor fii mai sensibile va reaparea SIDA vor fi in unele locuir inundatii si in altele seceta si asta a inceput din 2005

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred doar dumnezeu stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii a inceput deja. Daca citesti BIBLIA ai sa vezi ca ce scrie in biblie se intampla deja.Cutremure masive, inundatii, in special RAZBOAIE.In plus sfarsitul lumii si-l face omul, razboaie, experimente, de toate.Ca de exemplu acel experiment care il fac oamenii de stiinta, ca vor sa stie cum s-a format pamantul. Dar acest experiment a eusat in prima faza, ca semn de la Dumnezeu ca vom pierii cu totii.Acest experiment va duce la formarea unei gauri negre care se va forma in Oceanul Indian si care se va extinde pe tot globul.Deci treaba asta cu sfarsitul lumii nu e chiar o "prostie". Cititi Biblia si o sa va convingeti in (. Noul Testament)
Aici este un tutorial. Uitati-va la toate cele 7 parti.
http://www.youtube.com/watch?v=RJkUYfbZ42Y

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat ca in 2012 va veni sfarsitul lumii, mie una mi se pare o prostie astia vor sa isi vanda cartile, sa ne uitam noi la emisiunile lor etc numai DUMNEZEU stie cand va veni sfarsitul lumii mai cititi si voi biblia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e doar o porcarie mayasii aia au numa prostii in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O colega de am mea tot spune ca in 2012... da eu cred ca, cand va vrea dumnezeu va fi... e edevarat ca eu sunt speriata.va rog raspundeti-mi.ma cheama ioana si am 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat nimeni nu va sti cand va veni sfarsitul lumii doar dumnezeu stie...:-J laughing :-J

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Sfarsitul lumii se apropie si ca sa putem trai trebuie sa ne ascundem foartea adanc in pamant. Dar nu va panicati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil va veni dar asta numai DUMNEZEU stie nimeni nu stii dar din cate se intampla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu este devaart! De fapt in 2012 lumea va fi mai proasta ca acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi nimic spun asa omameni pentru a avea audienta la filme carti la tv etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca nimeni din lumea asta nu stie cand va veni sfarsitul...deci sa nu crezi asta deoarece uni oameni fac astfel de filme deoarece ca sa aiba publicitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred pentru ca nu se poate intimpla asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca dumnezeu va face astfel cu noi pentru ca el ne-a dat viata si no sa vree ca sa murim asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca e o mare prostie psihoza asta cu 2012. Cred ca la un moment dat va fi sfarsitul lumii dar nicidecum acesta nu poate fi cunoscut de noi. Ganditi-va ce s-ar intampla cu oamenii daca ar fi convinsi ca in 2012 va fi sfarsitul lumii. Fatalismul si-ar spune cuvantul si nu ar mai exista nici macar speranta. Unul dintre marii ganditori ai crestinismului rasaritean spunea un lucru extraordinar: " Bucura-te ca si cum ai trai 1000 de ani dar fii pregatit ca si cum ai muri maine". Cred ca acest lucru ar trebui sa ne preocupe mai indeaproape decat 2012. As dori sa inchei cu o maxima prin care sa constientizam in mod realist existenta noastra aici: "Omule, adu-ti aminte ca esti muritor!"

| marcus a răspuns:

Parerea mea e ca e o mare prostie psihoza asta cu 2012. Cred ca la un moment dat va fi sfarsitul lumii dar nicidecum acesta nu poate fi cunoscut de noi. Ganditi-va ce s-ar intampla cu oamenii daca ar fi convinsi ca in 2012 va fi sfarsitul lumii. Fatalismul si-ar spune cuvantul si nu ar mai exista nici macar speranta. Unul dintre marii ganditori ai crestinismului rasaritean spunea un lucru extraordinar: " Bucura-te ca si cum ai trai 1000 de ani dar fii pregatit ca si cum ai muri maine". Cred ca acest lucru ar trebui sa ne preocupe mai indeaproape decat 2012. As dori sa inchei cu o maxima prin care sa constientizam in mod realist existenta noastra aici: "Omule, adu-ti aminte ca esti muritor!"

| alice993 a răspuns:

Sfarsitul lumii poate veni si azi

| bossalexandru a răspuns:

Nu stiu.si mie mi se pare ciudat.peste tot aud si vad filme despre sfarsitul lumii.eu cred ca este un simplu zvon.