| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti? In 2012 chiar va veni sfarsitul lumii? Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca va veni. De fapt nimeni nu poate sti cand va veni sfarsitul. Astea sunt doar niste presupuneri. In plus de foarte multe ori s-a spus ca va veni si nu a venit. Eu una nu imi fac griji pentru tot ce se spune la TV, pentru ca nu este nici prima data cand se spune ca vine sfarsitul si nici ultima data.

36 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Aia doar cel de sus stie.[funda?]
Eu unul as crede pentru ca am prieteni pocaiti si mi-or zis chestii de genul ca se intoarce.si etc. da nu se stie exact

| Laura a răspuns:

Ce te face să crezi asta? Nu. Și nu, dumnezeu nu are cum să știe când va fi din moment ce nu există.

| Nymphetamine a răspuns:

Eu nu ma iau dupa ametitii aia de mayasi. Dupa ei in 2012 e a 5-a oara cand vine Apocalipsa.Eu nu cred ca planeta s-a mai distrus de 5 ori si a tot luat'o de la capat cu evolutia etc.E o tampenie. O sa vina sfarsitul lumii cum a venit si in 2000.

| IceCreamDoll a răspuns:

Poate da, poate nu. Oricum eu nu am incredere in calendarul mayas. Nimeni nu e Dumnezeu, asa ca nimeni nu are de unde sa stie ce o sa fie.

| SMaricel a răspuns:

Nimeni nu poate sti, cand vine sfarsitul lumi decat numai Dumnezeu.Si pentru asta am un monolg "Om trai si o vedea"

| BubblesDoubleS a răspuns:

Nu nu va veni.Acuma cica s-a anulat pe 2032.
Am citit intr-o carte ca coca e doar o trecere de la o stare de spirit la alta. (Din punct de vedere crestin).
Cica vom avea al 6-lea simt, ochiul din frunte asa zisa chakra, si numai cei credinciosi vor avea puterea sa treaca peste acele stari spirituale.
Am citit ca si banii isi vor pierde folosul.
Eu una nu cred ca se va intampla "ceva ".
O zi buna.
happy

| BubblesDoubleS a răspuns:

Ice cream Dool
apropo.
S-au gasit alte calendare mayase care se termina mult mai departe de 2010 25 decwinking

| alinae a răspuns:

Asa ziceau si ca vom muri la 4 dimineata anul asta.Ai murit?laughing)
Lasa prostiile si nu mai crede tot ce zic prostii.

Răspuns utilizator avertizat
| caian a răspuns:

Conform profetiei celebrei clarvazatoare bulgaroaice Baba Vanga, astazi 11 Noiembrie 2010 ar fi trebuita sa izbucneasca cel de al treilea razboi mondial. Dupa cum bine cred ca ati observat, astazi nu s-a intamplat nimic deosebit, la stiri inca nu a anuntat nimic in legatura cu un al treilea razboi mondial.

Multi dintre voi veti spune ca Vanga s-a inselat, sau este o alta superstitie prosteasca facuta ca sa sperie lumea.
Dar este ceva mai greu sa spui ca Vanga intr-adevar s-a inselat, deoarece mai mult de 80% dintre profetiile ei s-au implinit. Ca sa intelegeti cine a fost Baba Vanga, puteti citi articolul "Baba Vanga si uimitoarea ei profetie despre Romania" in care este povestita pe scurt istoria clarvazatoarei si prezentata o profetie despre Romanian urma cu circa 70 de ani, celebrul Albert Einstein spunea: „Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana si totusi, în privinta universului nu sunt chiar atât de sigur…". Schimbarea climei si încalzirea globala ce ne ameninta din ce în ce mai puternic vin si întaresc pe cât posibil afirmatia plina de cinism a dragului nostru fizician. Cu mii de ani in urma, mayasii preconizau ca, in data de 21.12. 2012, lumea noastra se va sfârsi prin foc. Apoi, pântecele cosmic Hunab Ku va da nastere

unui nou soare, numit Cel de-al Saselea Soare, o alta lume mai evoluata urmând sa se nasca. Oamenii de stiinta, inclusiv Pentagonul, raspund afirmativ la toate acestea.
În ultimul timp, de câtiva ani încoace, tot auzim diverse speculatii pe tema anului 2012 sau mai precis a datei de 21.12. 2012. Asistam la discutii aprinse pe aceasta tema prin cafenele, baruri, ba chiar si la mesele de sah din Cismigiu, unde se dezbat problemele grave si pline de greutate ale politicii romånesti. Ce spune lumea prin târg? Timpul s-a scurtat traind 16 ore în loc de 24, ADN-ul uman este reprogramat modificându-si structura de la 2 spirale la 12, vom patrunde în dimensiunea a patra si a cincea, creste nivelul vibrational al oamenilor, se schimba polii magnetici, axa pamântului o ia putin razna si se schimba, soarele nostru nu are ce sa faca si se aliniaza cu stelele din centrul Caii Lactee, ne îndreptam cu pasi vertiginosi catre centura fotonica…si câte si mai câte. Si parca la o asemenea avalansa de informatii mai ca-ti vine a spune: „mai lasa-ma domnule cu prostiile tale!". Dar înainte de a judeca si de a trage linie, hai sa vedem ce spun mayasii si Pentagonul! dar si eu sunt speriat si ma tem ca lumea se va sfarsi in 2012 dar incer nici nu prea cred an apocalypsa.bafta! funda?

| ÐanLovesPufuleţii a răspuns:

Vine sfârşitu' pe dreacu'! Nu-i adevărat,e doar o afirmaţie ca să te facă să îţi trăieşti viaţa din plin până atunci.Şi,chiar trebuie să faci lucrul ăsta pentru că în ziua de azi, totul se repetă, totul e alb-negru şi devine plictisitor...Get a life but no made in China!

Răspuns utilizator avertizat
| sergiuk11 a răspuns:

Sal eu iti voi spune ceva important in 2009 a spus ca in 2010.10.10 ora 10 si 10 minute va fi sfarsitul lumi nu este adevarat! Cand Dumnezeu va vrea sa fie sfarsitul lumi atuncia os a fie! Te rog Fundita.

| Melindutza a răspuns:

Poi...stiu ca deja ai dat funda dar totusi vreau sa raspund:
Nimeni nu poate stii cand va veni sfarsitul lumii.de mute ori s-a aratat la TV ca va veni Sfarsitul Lumii.dar nu a venit pentru ca Dumnezeu nu vrea asta
El ne iubeste.el ne-a creeat si de aceea amana Sfarsitul.nu ne va parasi prea curand.pe cei ce cred in El si Il ibesc

| AFR81 a răspuns:

Nu va fi.

| rolly14 a răspuns:

Nu, nu va veni nici 1% sfarsitul lumii! asta este doar o alta pacaleala ca celelalte cum ca in 2000 vine sfarsitul lumii sau in 1997 parca sau in 2006 sau 2007. Nimeni nu stie cu adevarat da sigur in 2012 nu va veni! e logic

| NeGaTiwE a răspuns:

Pai sfarsitu lumii va fi numa cand vrea Dumnezeu dar in 2012 chestia este ca faza ce or ziso Maiasi este de fapt ca va incepe un nou ciclu si ca nu stiu cum se vor alinia planetelewinking

| pickles a răspuns:

Nu prea cred numai Dumnezeu decide asta... darnu va m-ai ganditi si nu m-ai vorbiti despre asta pentru ca se poate cred ca voi va doriti asta si se poate intampla.

| Sayoko a răspuns:

Nu cred. e o mare prostie si minciuna. de foarte multe ori au zis ca vine sfarsitul lumii si uite ca inca traim. nimeni nu stie cand va veni sfarsitul. doar dumnezeu stie asta. nu`i mai asculta pe aia care zic ca in nu stiu ce an vom muri cu totii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vom trai si vom vedea...eu cam as vrea sa vinahee hee

| DeathIncarnate a răspuns:

Ba omu nu stie cand e sfarsitu lumii poate sa fie peste 2 ore nai tu de unde sa stii

| liladyna a răspuns:

Pentru mine da, daca nu imi termin temele la mate!=]]]

| DYsSsA a răspuns:

Logic ca nu. rolling eyes Cine e asa bleg sa creada in asta?! Astia au zis ca o sa vina si pe 21 mai si`n in 2000 si in 1996. :]

| Radu1 a răspuns:

Nu. Dar din cand in cand mintile obosite ale unor oameni plictisiti trebuie sa nascoceasca ceva. Iti aduc aminte ce se spunea in 1998 :,, la intrarea in noul an va fi sfarsitul lumii deoarece este anul 1999 iar 999 intors este 666 care este numarul diavolului ''
Apoi vazand cat sunt de penibili au nascocit ca de fapt la intrarea in,, anul 2000 va fi sfarsitul lumii deoarece 000 semnifica un nou inceput ''. Iarasi au dat-o in bara.
Acum cica au gasit nu stiu ce calendar mayas ( parca ) in care se scrie ca in anul 2012 ar fi nu stiu ce schimbari. Din ce am inteles acolo se specifica ca in 2012 o sa fie niste schimbari prin care va trece pamantul dar in nici un caz nu se vorbeste despre,, sfarsitul lumii ''. Totul este doar o exagerare asa cum se intampla de obicei : daca apare cineva si zice ca peste 2 zile va ploua, la televiziuni o sa se prezinte o stire conform careia peste 2 zile vine uragan, tornada, potop.
Ca sa nu mai vorbesc ca le pica manusa celor din industria cinematografica, ca sa mai scoata filme tampite despre sfarsitul lumii cum a fost penibilitatea aia de film 2012 ( unul din cele 100 pe tema ) si cum a fost filmul End of Days din 1999 cu Arnold.

| BlackTiger a răspuns:

Va rog sa mai postati pareri pentru ca eu vreau sa stiu parerea tuturor.

| Hulya a răspuns:

Multe site religioase sau stiintifice, spun ca in 2012 va veni sfarsitul lumi, deoarece au aparut multe sintome ciudate pe Pamant.
Acum om trai si om vedea ce se va intampla pana atunci. Depinde doar de Dumnezeu si destin.
Succes :].

| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Mda,.mai lasati-ma fratilor cu D-zeul vostru! in primul rand nu exista, si in al 2-lea rand va veni sfarsitul lumii, dar nu cum scrie in biblie si in toate cartile tampite despre credintza. din cauza omenirii. toate gazele din aer produse de masini, fabrici, uzine si toate alea, o sa distruga stratul de ozon, asa ca n-o sa mai aiba ce sa ne protejeze de razele puternice ale soarelui, si temperatura o sa ajunga dublu pe pamant. asa o sa se usuce toate plantatiile, o sa fie seceta, o sa ramanem fara apa, si no sa avem ce manka, o sa vina foametea, si pe caldura aia, toti virusii o sa se raspandeasca printre noi, si o sa murim din cauza bolilor incurabile. in plus o sa mai fie si cutremure care o sa distruga orase intregi! deci incetul cu incetul o sa disparem, sunt multe cauze. natalitatea e mult mai scazuta decat mortalitatea. dar asta vorbind in sute de ani... poate mii. cu timpul toate astea o sa duca la sfarsitul lumii. sper macar ca animalele sa mai traiasca, pentru ca ele se adapteaza mai usor. in nici intr-un caz no sa coboare iisus din cer pe o raza, si o sa se intunece cerul si gata. murim cu totii. vrajeala. nu mai credeti in basme! aveti o varsta. am pretentii!

| Anonim1596 a răspuns:

Prostii oh go on Doar se aliniaza planetele big grin atatwinking