| inflicted a întrebat:

E adevarat ca oamenii rai sunt mai urati fizic?

23 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Dupa care definitie a binelui si raului?
Nimeni nu este rau, mereu sunt "ceilalti". Toti incercam sa facem lucru bun, sunt ceilalti cei care, din lipsa de viziune sau din pura rautate, ne baga bete in roate.

| sabin89 a răspuns:

Stalin era frumuşel. Cu mustăcioara aia a lui...

| Liviu a răspuns:

TOtu e relativ.Depinde prin a cui privire spui asta.Pentru o mama, copilu ei poate sa fie dezastru, dar ea il va vede cel mai frumos.Lista poate continua la nesfarsit.Pentru un colectionar de timbre o timbra poate valora...mult,sentimental.Pentru mine? trag o flegma, o lipesc pe o scrisoare, si voila.Intelegi?

| Adry05 a răspuns:

Da, din experiență pot să confirm. știu o fată care e super frumoasă și chiar o admiram când am văzut-o cât poate să fie de frumoasă și apoi ne-am apropiat și am văzut că avea un caracter destul de jegos și era foarte vulgară prin comportament și acu nu mi se mai pare deloc frumoasă laughing

| Mădă0611 a răspuns:

Bun si rau sunt perceptii subiective, si relative. Mai nou cei bogati sunt frumosi, pentru ca genul asta de frumusete, cea fizica, e o constructie sociala, si traind intr-o societate de consum, frumusetea inseamna produse si servicii care costa, iar daca dai o cautare, o sa afli ca psihopatii se foarte ingrijesc fizic. Pe langa asta, cei bogati nu pot fi buni, ei pot crede ca sunt, pot si altii crede, dar nu sunt. Eu am ciuda pe crescatorii de animale. Eh, ce rau fac? Fac, foarte mult. Doar gandeste-te cum traiesc acele animale, cat si cum mor.

| Frank51 a răspuns:

Normal. Cand te ia o rautate imediat te transformi in ciupakabra.

| SilentRain a răspuns:

Nu, exista si demonii cu chip de ingerii

| gabicoo a răspuns:

Da! De regulă în ochii victimelor!

| Apokales a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

| CleanHeart a răspuns:

Nu.

| Sonia822 a răspuns:

Da. Rautatea vine din nefericire. Cand esti nefericit, nu se activeaza anumiti hormoni (sunt vreo 4 cel putin) Astfel, o sa observi o tristete aparte in ochi, se vede si in fotografii. Niste riduri adangi pe langa nas, gura cu colturile lasate, pielea de o culoare nenaturala (nu de la medicamente) unii au probleme cu kilogramele, consuma mancare in exces pentru confort emotional, sau din contra, sunt uscati, pielea fetei atarna, nu are luminozitate, nu pot manca din cauza stresului la care au fost supusi. Cauzele sunt diverse, paleta e foarte larga...incepe cu copilaria

| Sonia822 a răspuns:

De obicei oamenilor rai le lipseste iubirea. De mama, de tata, de frate/sora, de partener. Au fost privati de asa ceva. Doar dupa ce o pierd, sufera, recastiga alta sau aceeasi si atunci se mai imbuneaza, apreciaza, stiu ca erau fericiti. Altii nu o mai primesc inapoi niciodata (motive despartire, divort, deces) si atunci se inraiesc. Mai e si categoria care a avut o viata frumoasa, neprivata nici de bani, nici de iubire, si apare infaturare, de unde rezulta rautatea. Nu au trasaturile enumerate mai sus, insa se vede o rautate in ochi, iar colturile gurii sunt ridicate foarte sus

| Dorotheea21 a răspuns:

Am citit ca ura schimba fizionomia, dar dupa mult timp. Rautatea insa nu este chiar ura. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțeleg de unde mai vine și ideea asta. Modul în care arată o persoană este stabilit de gene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de unde laughing

| brokxy a răspuns:

Nu stiu ..Eu am avut o colega la scoala era considerata cea mai sexy de tot liceul. Dar isi batea joc de mine si ma punea sa ii pup papucii sa ii zic,, doamna,, si era considerata cea mai frumoasa dar pe mine ma trata ca pe un gunoi, sincer nu stiu ce avea cu mine eu nu am insultat-o niciodata si daca o faceam cred ca ma batea
Si nu era urata. Deci nu cred ca este adevarat

| Goddessss a răspuns:

Nu din păcate. Ca dacă ar fi asa... ar fi mult mai simplu sa ne dam seama care om e bun si care om e rău.
In ultimul timp am ajuns la concluzia ca oamenii mai urâți fizic sunt mai de treaba decât cei frumoși.

| Dana1999 a răspuns:

Sunt și oameni rai foarte frumoși, sa nu te îndoiești de asta. Diavolul purta chip de înger.

| Reghqen a răspuns:

Răutatea nu are treabă cu aspectul fizic, din contra sunt persoane frumoase rău dar cu un caracter insoportabil, arogant și cu zero umiltate.
După părerea mea răutatea la o persoană se prezintă atunci când aceea persoană vrea să fie în centrul atenției, să pară mai dură și să fie respectată mai repede, totuși multe din aceste tipuri de persoane ajung să fie bătute din cauza superiorității pe care cred ca o au ei, dar nu își dau seama ca până la urmă ceea la ce ajung ei este doar să pară ridiculi.

| Crescent a răspuns:

Chiar deloc. Câte persoane care arată extrem de bine au făcut atâtea lucruri rele... Poti sa te uiti si la filme, o sa sustina asta

| Whateverrr a răspuns:

Nu. Uneori trasaturile fizice ne spun cate ceva despre cum e persoana respectiva, dar nu e cazul sa generalizam.

| ionutx02 a răspuns:

Total gresit!