| fatamisterioasa32 a întrebat:

E adevarat ca pe 21 decembrie 2012 vom intra in Centura Fotonica? E adevarat ca NASA a anuntat ca se va intampla asta? E adevarat ca NASA chiar a descoperit Centura Fotonica? Si daca nu intram pe 21 decembrie, cand intram?

11 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

De intrat; vedem noi cum intram.
Mai nasol e cu iesitu.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Poate pe centura Brailei nu fotonica.

| relian a răspuns:

Ce este aia centura fotonica? Adica un fel de cerc pe care fotonii se deplaseaza sau cum? Eu stiam ca centura este ceva asemanator unui crec.Si mai stiu ca lumina sau un foton se deplaseaza linear.De ce I se spune atunci centura fotonica? Nu ma pricep dar sint curios daca cineva are o explicatie

| WhatheWow a răspuns:

Da, e foarte adevarat, mai precis pe 22 la ora 00, 13 minute Pamantul intra in aceasta centura. Sa-ti cumperi baterii, multe ca o sa ai nevoie. Feliz fin del Mundo!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu-i mai minţi, mă.

| WhatheWow a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Dar ce vrei sa le fac draga, daca pun asemenea intrebari stupide? laughing

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru WhatheWow):

Se apropie data fatidică tuturor humanoizilor, ce vrei?
Măcar să se asigure pe TPU că trebuie să se retragă în munţi.
Şi cineva care nu ţi-ar fi prins câteva răspunsuri, chiar te-ar crede.

| WhatheWow a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Nu se apropie data fatidica ci prostia depaseste anumite limite!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru WhatheWow):

Mereu a fost aşa.

| CryChristiAN a răspuns:

la intrebare iti raspund tot printr-o intrebare:
1. De ce aceasta ''centura'' este fotonica si nu, spre exemplu gravitonica?
2.De cand asculta lumea de NASA, ca de obicei 95% din populatia lumii abia daca asculta de o chestia ''inteligenta''?
3. NASA a dovedit ca exista si alte fiine in Univers? Ca de obicei stiu ca este strict secret pentru omenire sa faca asemenea dezvaluiri.
4.New Age.

Acum, serios vorbind. Nu se va intampla nimic. Acestea sunt doar ipoteze sau concluzii nedemonstrate.
Dar intrebarea se pune: cum si-au dat ei seama ca este fotonica si unde au calculat ei distanta la care se afla aceasta ''centura'' si mai mult, cum de au stiut si ziua? Parca mai era aum 5 ani ca in 2009 intram intr-o Centura Fotonica, dar se pare ca s-a intors in 2012.