| cookie_1240 a întrebat:

E posibil ca cineva care nu are talent intr-un anume domeniu sa exceleze totusi in el? Sau, ca sa dau mai multe detalii, eu nu ma pricep la desen dar mi-ar placea foarte foarte mult sa aprofundez. Daca as exersa as putea ajunge la nivelul unui expert dar desigur cu mai mult efort decat un prodigy? Talentul poate fi construit sau trebuie de fiecare data sa il mostenim din nascare?

Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Arta e singurul domeniu unde munca nu poate compensa talentul

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poti obtine anumite performante mai ales prin imitatie, dar nu poti excela si nu poti crea cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| DarKJoKeR a răspuns:

Sunt multi care l-au mostenit, dar il si poti dobandi.eu in a 5-a nu puteam desena nici macar o vaca cu flori. Dar imi dorisem asa de mult anul trecut sa desenez, incat am ramas surprins de mine insumi, si am castigat si premii in scoala. Da-mi un add daca vrei detalii : radu20092000@yahoo.com

| DarKJoKeR a răspuns:

Vaza cu flori*laughing. scuze, greseala mea. dar suna f fain si vacarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca pentru orice e de ajuns 10%talent iar restul e munca asidua.

| karra a răspuns:

Vaca cu flori, tare laughing @) DarKJoKeR

| Deny_8368 a răspuns:

Da. dar depinde ce...