| ByaBii a întrebat:

Toți îmi spui ca am talent la desen și chiar îmi place sa desenez, în special personaje animate dar nu m-am dus la un profil de desen ci la unul de bio-chimie. As vrea sa ma axez mai mult pe desen dar m-am întrebat întotdeauna ce pot face cu desenul? Degeaba am talent dacă nu îmi folosește la nimic. Ați putea sa îmi spuneți ce pot ajunge dacă știu sa desenez? Am vrut sa ma fac arhitect dar îmi trebuie multă matematica și eu nu ma pricep prea bine la mate. Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Buna! Axeaza-te pe desenul tehnic, daca iti place, fa cateva cursuri, invata matematic si fizica (cat de cat) si du-te la arhitectura sau design. Sunt meserii platite bine dar la care trebuie sa muncesti extrem de mult. Numai bine! happy

3 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Desenezi sau mai si pictezi? Arata lucrarile tale unui cunoscator in materie. Probabil iti va da si cateva sfaturi care iti vor prinde bine. Si eu pictez, cu toate ca profesia mea e alta.
Personajele din desenele animate sunt foarte usor de desenat pentru un pictor adevarat. Incearca si altceva. Vezi daca iti iese. Mult succes!

| djokesss a răspuns:

Bada iti foloseste la ceva! este un concurs care se cheama Desensaz in care trebuie sa desenezi foarte bine pe Giastin Biber.

| alexxftwnr1 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa "scoti ceva" din desenat, daca iti place, iti place si gata, nu trebuie sa castigi nu stiu ce.