| Evaeva1987 a întrebat:

Buna ziua!
Cum as putea ajunge profesor suplinitor de desen pentru gimnaziu? Nu am studii in domeniu, dar am talent.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Talentul nu este suficient, este foarte important sa ai studii, altfel iti vei bate joc de copiii aia. Daca nu iti pasa de copii si esti dispus sa ii sacrifici, atunci mergi la inspectoratul judetean si inscrie-te ca profesor suplinitor fara studii (trebuie sa ai diploma de bacalaureat). Daca exista ore pe care nici un profesor calificat nu le vrea, ti le vor da tie, pana la urma fiind mai bine ca elevii sa aiba un adult care macar sa ii suprevegheze in ora si care sa ii invete cat de putin.