| Laurretta a întrebat:

Este adevarat ca din greseli se invata? Eu nu am mai invatat ci din contra am facut din nou acele greseli!

Răspuns Câştigător
| BebeStrumf a răspuns:

Da este adevarat,pentru ca odata procesat,esti invatat. Daca esti in toate mintile, creierul iti va sclipi in momentul in care te vei mai intalni cu aceeasi dificultate, si vei stie ce sa faci ca sa nu mai suporti cosecintele.

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cand esti prost nu inveti din nimic.

| EmaS a răspuns:

Tot tu vei suporta din nou consecintele!

| Vizitiul a răspuns:

Doar atunci cand gresesti lamentabil, iar consecintele sunt pe masura, si atunci, practic, o sa-ti fie teama de consecinte, nu neaparat de greseli. D-aici si vorba : "din greseli se invata..."

Apache
| Apache a răspuns:

In general din greseli te inveti minte si incerci sa nu le mai repeti... daca unii nu invata din ele ...ma rog tine de intelectul fiecaruia

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Prima data, se cheama "greseala"; a doua oara, se cheama "prostie"!

| MMihai a răspuns:

Nu ești singura!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Rabdare, pana la urma poate ai sa inveti. Din ciclu "ca sa ai ce n-ai avut, trebuie' sa faci ce n-ai facut", cam asta e principiul.

| zdrangoi a răspuns:

Inseamna ca tie ti se potriveste :
"din greseli se invata sa faci aceleasi greseli"

| anemona18ida a răspuns:

Ai facut din nou greseli pentru ca te-ai incapatanat.dar cand te evi satura de suferinta nu vei mai face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greseala se iarta.prostia se plateste.prostie ...cand omul repeta aceleasi greseli.

| Ad3yana a răspuns:

Nu este nici o problema sa gresesti chiar si daca o repeti cu totii facem asta cu toate ca vrem sa parem mai inteligenti sau mai puternici. o sa vina momentul in viata cand o sa vrei sa te schimbi si atunci nu o sa mai gresesti atat de mult. A gresi e omeneste