| anonim_4396 a întrebat:

Omul din greseli invata.
Hai sa invatam unii de la altii.
Deci, care a fost cea mai mare greseala pe care ati facut-o?
Vreau sa vad multe greseli!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Din câte vezi, nimeni nu vrea să-şi amintească de propriile greşeli sau să şi le asume/recunoască. Da, nu e tocmai plăcut.
Vrei totuşi câteva greşeli de-ale mele, a? Ok. Numai ia-ţi un scaun mai întâi, ca să nu oboseşti prea tare!
Deci:
- am prea multă încredere în oameni şi mereu mă costă.
- iert prea multe şi prea repede (nu şi uşor).
- mă gândesc la ceilalţi mai mult decât la mine.
- pun totul la suflet (chiar dacă n-o arăt).
- uit că nu toţi înţeleg, că libertatea este foarte bună, dar mai contează şi ce faci cu ea; ai dreptul de a alege.
- uit să mă dau cu cremă, după ce ies din duş.
- mai uit şi ibricul de cafea pe aragaz...în general, uit multe...

P.S. Eşti liber/ă să uiţi..., că ai vrut să vezi multe greşeli. Eu una vreau să văd cât mai puţine...