| Ilie_Cristian_1977 a întrebat:

Este adevărat că în Suedia este 6 luni vară și 6 luni iarnă?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu!
Acolo este 6 luni iarnă și 6 luni vară!
winking

| gabicoo a răspuns:

Se duce un african la studii în Suedia!
Întors în țară este întrebat de prieteni cum e iarna.
Acesta răspunde: Iarna verde e în regulă - Iarna albă e rău de tot!
laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Aham, si 6 luni zi si 6 luni noapte

| Vântulalb a răspuns:

Poate ai vrut sa spui 6 luni e zi si 6 luni e noapte. Iarna... e mai mult de 6 luni.

| Gligore2000 a răspuns:

Exact la la noi doua anotimpuri:mama ce cald este, mama ce frig este.

| Cynthia20 a răspuns:

In nordul Suediei iarna tine 7 luni, in sud dureaza cam 2 luni iar vara 4 luni, aproape 5. Restul lunilor e vreme de primavara si toamna iar clima e temperata, nu este asa de frig cum multa lume crede.