| t0xic a întrebat:

Este o "magie" ( de fapt un experiment stiintific ) care consta intr-o sticla de plastic oarecare, aceasta incepe sa se stranga fara sa o ating, despre asta este vorba daca nu ati inteles : http://www.thinkgeek.com/geektoys/games/e108/. Daca nu imi puteti explica cum sa fac, macar sa-mi explicati ce scrie in tutorialul din engleza de la link ( stiu engleza, dar nu am inteles ce vor sa zica ). Va multumesc! Astept cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu e niciun tutorial. Trebuie sa cumperi cd-ul ca sa afli "secretul", zic baietii.

Incearca mai bine pe linkul asta, in timp ce incalzesti o oala cu apa pe foc.

http://www.learnmagictricks.eu/......45421.html

4 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

E sticla cu schemalaughing

| Azm a răspuns:

Scoate tu iarna, o sticla goala pe geam si sa vezi cum se stringe. Nu e nici o smecherie, daca sticla este inchisa, aerul din ea se raceste si sticla este comprimata de diferenta de presiune.

| gusky a răspuns:

Stiu eu cum se face
a facut-o mosu meu care are 12 ani
umpli sticla cu apa fierbinte si apoi te duci la robinet versi repede toata apa si apoi pui repede capacu si se strange

| t0xic explică:

Da tu esti prost?