| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa inveti sa vorbesti mai tare? laughing Adica sa devina ceva natural sa vorbesti tare, daca tu de fel vorbesti incet.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. eu, de exemplu, vorbeam incet. Am facut armata si comandantul meu de pluton, in anii de academie, m-a invatat sa vorbesc tare. Ma surprind si acum, la pensie, vorbind tare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Salontanul):

Ce varsta ave ti?

| Salontanul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Peste 60 Km/h.hee hee Peste 60 de ani.

| anonimg a răspuns:

Prin educatie, prin efort se poate.

| Darkmagic a răspuns:

Pana iti educi decibelii, pune-ti niste vata in urechi si "reglezi" si tu volumul ajustand șomoiogul.
Pentru estetica, poti sa folosesti casti...ATAT de simplu e, pierdeam insa ocazia rarisima sa folosesc "șomoiog" pe TPU. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Eu inca astept ziua în care sa pot folosi cocomârlă pe TPU.
Oh, a venit.

Răspuns utilizator avertizat
| Drăgoi_Mario_1994 a răspuns:

Daca mult timp la scoala sau intr-un alt loc galagios te obisnuiesti automat.dar daca in fiecare zi cand vorbesti incet apoi spui acelasi lucru inca odata dar cu voce tare, s-ar putea sa mearga

| mihapitic a răspuns:

Da

| Alexandracalinciucmonalisaalexandraminecraft a răspuns:

Da.Eu vorbeam foarte incet dar poti sa te straduiesti putin pentru a vorbi mai tare