| 4b a întrebat:

Esti Liber ca pasarea cerului? big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu pe deplin. Dar mai liberă decât dacă aș trăi în(tr-o altfel de) colivie...

| OctoberandApril a răspuns (pentru NOname):

Cat de nelimitata poate sa-ti fie libertatea tinand cont de faptul ca traiesti intr-o societate?
http://www.youtube.com/watch?v=8Vz4F9n24Ps
Treci dintr-o colivie in alta, fara sa-ti dai seama, incetul cu incetul te identifici cu "turma" si-ti pierzi originalitatea si odata cu ea si libertatea :)

| NOname a răspuns (pentru OctoberandApril):

Așa e. Trăim într-un melanj de colivii - societate, temeri, complexe, prejudecăți, neputințe, dependențe, obligații, așteptări, credințe... - amăgindu-ne că suntem liberi.
http://www.youtube.com/watch?v=dTZQ2IB_x7c

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, dar și "singură" cât tot universul!
Pa, pa.

| shadovv a răspuns:

Nu cred ca comparatia se poate aplica libertatii.

| Shammal a răspuns:

Sunt big grin atat de liber cat imi permit sa fiu

| Inferno a răspuns:

Nu.

| Kaℓi a răspuns:

Nimeni nu e.

| FoarteLetargic a răspuns:

Fizic sunt liber. Mental sunt prins captiv de lanturile necunoasterii.

| maiAm8conturi a răspuns:

Mai mult o pasare domestica, ce isi asteapta sfarsitul intr-o supa sau ciulama gustoasa.

| NOname a răspuns (pentru maiAm8conturi):

Mă faci să-mi fie foame...și tocmai m-a anunțat cineva, că dorințele nu sunt bune că se risipesc, deci pot să-mi pun pofta-n cui. :(
http://www.tpu.ro/......am-primit/

P.S. Te-aș prefera în ciulama cu ciuperci sau ciorbă.

| maiAm8conturi a răspuns (pentru NOname):

Sa vad acum in ce fel o sa ma ademenesti in cratita, doar daca-i pui astenut s-ar putea sa ma sui in ea.
Am observat ca userul respectiv a facut o paralela, de la dorintele desarte pana la masturbarea cu efect nedorit, iar tu mergi acum pe mancare.
Mai trag si eu o linie(nu cu prafuri) ca sa avem trei paralele zadarnice si ma gandesc la asteptarea dinaintea cununiei religioase, cred ca la momentul respectiv o sa-mi treaca si o sa-i zic: "vezi draga daca nu ne-am grabit un pic? acum mi-a trecut!"

| NOname a răspuns (pentru maiAm8conturi):

Sau și mai comico-dramatic ar fi să ne treacă dorința de a avea copii imediat după ce îi aducem acasă de la maternitate. Ceea ce nu e tocmai străin speciei umane...

M-am răzgândit între timp. Te vreau cu prune (ca-n amorul persan), rozmarin, vin și ceapă caramelizată...la cuptor. Mmmm...

| venusdoom a răspuns:

Ar trebui sa traiesti de unul singur in pustiu. Sa nu depinzi de nimeni. TU sa ti fi propriul stapan. Doar asa poti spune ca esti liber ca pasarea cerului

| MCRgurl a răspuns:

Deocamdata nu, dar voi fi in cativa ani

| RAY a răspuns:

Dar tu esti?

| OOOLEOOO a răspuns:

Incercam.

''Nu mai fii sclavul mintii tale" Bob Marley

| fadnox a răspuns:

Nu, si nu cred ca voi fi pe deplin nicicand

| bloodyhell a răspuns:

Nu

| Gogu06 a răspuns:

Daca ai pasaport, viza si un avion personal sa aterizeze pe verticala Da, dar deocamdata sunt atat de liber cat este si un caine comunitar laughing

| scrisoarededragoste a răspuns:

Aş fi vrut să fiu în locul acelei păsări, să plutesc deasupra celor mai înalte vârfuri ale munţilor...

| thebeggar a răspuns:

Daca te referi la porumbei albi, atunci imi pare rau dar nu sunt liber

| Georrggy a răspuns:

Un fel de doua feluri big grin

| DaVinci29 a răspuns:

Normal. Fiecare din noi e liber sa faca ce vrea. Sa gandeasca ce vrea. Sa creada in ce vrea. Esti liber chiar si sa iti dai seama cat de multa libertate ai tu in aceasta lume. Totul tine de alegere. Daca alegi sa te doara in **** de toata mizeria si prostia din lumea asta, alegi sa fi cu un pas mai aproape de libertare.

| AnnaAbba a răspuns:

Da rolling on the floor

| blackjackxdd a răspuns:

Mmm, sunt intr-o colivie cu usa deschisa.happy

| blackmesa a răspuns:

Liber ca Cucu laughing

| RalucaH24 a răspuns:

Daa! rolling on the floor))))