| Dicentiu a întrebat:

Esti multumit de viata? ma refer la societate, legi, oameni...

Răspuns Câştigător
| alexralu34 a răspuns:

Nu

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Si atunci cand sunt multumit, de fapt, sunt nemultumit. Animalele ajung sa fie multumite, dar omul... Si totusi, in ciuda acestui fapt, nu-mi doresc sa fiu animal.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu prea vad oameni fericiti in jurul meu numai trudind fara perspectiva.Nu stiu ce trebuie sa facem sa nu clacam.Dar speranta moare ultima. Poate e si iarna afara si ceata ce ne face mai depresivi dar sincer:nu vad un viitor sigur absolut nimanui pe meleagurile noastre.

Răspuns utilizator avertizat
| DianaScorpio a răspuns:

De "viata" in general este mult spus. Deoarece societatea, legile si oamenii difera de la tara la tara, de la un loc la alt loc. Nimeni nu cred ca este in totalitate multumit, insa trebuie sa incercam sa ne facem viata in asa fel incat sa se apropie macar de ceva ce ne-ar placea. Incearca sa iei pe langa tine genul de oameni care iti plac, desi dai peste multi care nu iti plac, nu trebuie sa ii iei pe langa tine pe oricare. Incearca sa ai propriile valori morale dupa care sa te ghidezi. Nimeni nu poate sa spuna ca este in totalitate multumit de viata si de tot ce este in jur, dar poate in schimb sa se straduiasca sa ia din viata si din jur lucrurile bune si frumoase.

| IMC90 a răspuns:

Nu pe linie...

| DBlack a răspuns:

Societate = NU
legi = NU
oameni =... nu

| Dash a răspuns:

Pai... nimeni nu e multumit
Nici cei care alcatuiesc societatea, nici cei care fac legile si nici cei care trebuie sa se supuna lor...