| anonim_4396 a întrebat:

Ești mulțumit cu viața ta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Meh, se putea si mai bine.

36 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt momente cand totul pare ideal. Dar sunt acele momente pe care le numim foarte scurte si rare. Alteori simt ca totul se duce de rapa si e irecuperabil.

Dar in general as putea spune ca sunt multumit undeva intre 60-70 la suta. Am suficiente motive sa fiu recunoscator.

| AvalohAlyn a răspuns:

NU sunt multumit deloc.Mai am multe de schimbat si de imbunatatit la mine si la viata mea.Am foarte multe regrete.
Dar tu?

| anonim_4396 explică (pentru AvalohAlyn):

la fel și eu. nu știu dacă problema e în jur sau e la mine.

| RAY a răspuns:

De ce nu as fi? desigur ca sunt multumit, ce vine are viata ca traiesc in Romania?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

mă bucur că ești mulțumit, dar ce legătură ar avea țara cu fericirea ta?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici una, are legatura cu oamenii din ea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu.

| Doub a răspuns:

Da.

| RainmakerX a răspuns:

In mare parte da ^w^

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pai ce, am si alta?

| syd2 a răspuns:

dea

| RareşTPUro a răspuns:

Cat de cat.

| Sociopat a răspuns:

Da. Am inceput facultatea, noi oportunitati de a ma face varza cu oameni noi. Abia astept.

| anonim_4396 explică (pentru Sociopat):

fac sarmale cu tine la cât ești de varză.

| AliGab a răspuns:

In principiu da. Mai este de lucrat la anumite aspecte, dar in mare viata mea este una buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicidecum, am cea mai nașpa viață posibilă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumirea atrage plafonare, stagnare si complacere. Nu trebuie sa fim multumiti, nu am fost conceputi sa fim multumiti, am fost conceputi sa ne scaldam doar in frustrare si invidie in speranta ca aceste sentimente vor reprezenta fundatia dezvoltarii noastre. Si functioneaza, in cele mai multe cazuri, ce vedem in jur la altii ne determina sa devenim mai buni in speranta ca vom reusi sa obtinem aceleasi lucruri. Mai e reversul medaliei cand frustrarea copleseste, moment in care viata individului s-a cam terminat, existenta lui va deveni un fiasco al plangerii de mila si al regretelor, pana cand persoana se consuma pe sine si tot ce mai ramane e doar o carcasa goala care tanjeste dupa propriul sfarsit.

Ca sa rezum, da, sunt multumit! Pentru ca totul inseamna nimic si nimicul e totul, tot ce facem si strangem nu inseamna nimic si tot ce ni se intampla nu are nici o relevanta, nicaieri, cu exceptia proprielor creiere si conceptii.

"Ce urmă lasă şoimii-n zbor?
Ce urmă, peştii-n apa lor?
Să fii cât munţii de voinic,
Ori cât un pumn să fii de mic,
Cărarea mea şi-a tuturor
E tot nimic!" Cosbuc

Ti-am scris si o poezie! Daca si acum mai crezi ca universul e aiurea, dupa ce tocmai ti-a scris o poezie cea mai interesanta persoana din viata ta, sigur e ceva in neregula cu tine!

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu zic ca mai bine mor, dar ceva as vrea sa fie altfel.

| Scarbo a răspuns:

Nu as vrea sa schimb nimic din viata mea, buna, rea, tot esti nevoit sa o traiesti. Parerea mea este ca orice as fi ales in trecut, orice as alege in prezent, orice voi alege pe viitor, lucrurile se vor intampla la fel, nu poti anula nimic, totul se desfasoara intr-o perfecta ordine.

| Daniellllll1 a răspuns:

Nope.Sper ca in curand sa nu mai fiu

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

iar începi?

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iara incep pentru ca am 1000 de motive sa fac chestia aia.Iti urez mult succes mai departe... Sper sa fii fericita! big grin

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

nu faci nimic, termină cu asta. stai aici, oricât ar fi de greu.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa mai stau putin, dar probabil o sa renunt odata si-odata la viata asta de cacao...N-are niciun sens, pentru mine cel putin.

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

nici pentru mine n-are sens și totuși nu fac asta. gândește-te că nu toată viața ta va fi așa.

| Daniellllll1 a răspuns:

Nope.Sper ca intr-o zi, cat de curand, sa nu mai fiu

| DjNick112 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Te ajut cu ceva?

| Suck a răspuns (pentru Daniellllll1):

Aproape mulțumit.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Suck):

Potenta iti mai lipseste si esti multumit laughing

| Suck a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Întreabă-ți iubitalaughing

| IonutCG90 a răspuns:

Bună întrebare.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Mnu.

| Krixxus a răspuns:

Nu

| MrLucas a răspuns:

Nu prea, si am mereu un sentimemt foarte aiurea.

| Nustiucinece a răspuns:

Pai tu iti faci viata daca nu esti multumit de viata ta inseamna ca nu ai fost in stare de mai mult.

| DarkVampiress a răspuns:

Nu in totalitate...