| anonim_4396 a întrebat:

Eu cred ca Biserica ortodoxa are dreptate.De ce vor ei sa nu controleze cu cipuri? Incalcarea libertatii si intimitatii. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

Eu cred ca "Biserica ortodoxa" este prea putin preocupata de "Incalcarea libertatii si intimitatii" noastre!
Eu cred ca "marea tevatura" a inceput datorita aparitiei/folosirii
acelui numar pe noile pasapoarte.Sa vedeti ce "scandal" ar fi fost
daca aparea o "pisica neagra" big grin

2 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

O prostie..B.O.R isi baga nasul doar daca are vreun interes major..adica sa capete bani.

| mariusres a răspuns:

Eu cred ca biserica ortodoxa doar face circus ca sa se bage si ea in seama. Problema libertatii si intimitatii e spinoasa si pune probleme in legatura cu drepturile omului in general. Religiile nu au ar trebuie sa aiba nicio treaba cu asta. Mai ales biserica ortodoxa romana care in perioda regimului comunist era mana in mana cu Securitatea si ne controlau in asa hal incat cipurile astea par o mica gluma in comparatie cu ce magarii faceau ei. Da, cipurile reprezinta un atentat la libertatile noastre, dar lasati naibii pe popi cu furtaciunile si minciunile lor, aici sunt treburi mult mai serioase de discutat.