| neaivan a întrebat:

Credeti ca in Biserica Ortodoxa sunt Masoni? Daca da dati exemple! Care ar fi motivul acestora de a se face masoni?

7 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Catedralele au fost construite de templieri, nu "Biserica"!

| Zenit313 a răspuns:

Biserica este construita de masoni!
Cand mergi la biserica sau orice alt monument, cladire importanta, sa te uiti mai bine la simboluri...

Dintre toti conducatorii si oamenii importanti ai Romaniei au fost si sunt masoni (98%).

Scopul lor este sa uneasca omenirea si religiile pentru ca numai atunci o sa fie pace, liniste si progres!

Intrebarea este...de ce sa nu fie masoni?!

| 3xfemeie a răspuns (pentru Zenit313):

big grin Deci tot ce pute se datoreaza unui procent de 2 %. Bravo.

| Zenit313 a răspuns (pentru 3xfemeie):

Nu am zis ca "miroase", restul sunt Atei sau foarte putini care pur si simplu nu vor.

| Insigna2 a răspuns (pentru Zenit313):

Nu prietene, nu asta este scopul masonilor.Restabilirea noii ordini mondiale nu este nici pe de parte ce crezi tu, adica pace si bucurie, flower power peste tot

| Zenit313 a răspuns (pentru Insigna2):

Mania persecutiei! De ce ar vrea ei sa faca asta?! laughing

Lasa internetul.

Nu are nici o logica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum se arată totul în ţara noastră, tind să cred că în orice societate/instituţie/etc, există nişte anumiţi oameni ciudaţi.