| Yrynella a întrebat:

Evolutie sau creatie? tu in ce crezi? care sunt argumentele aduse?

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Cred în evoluția mitului legat de creație.
Noroc că sunt ateu și nu-mi pasă de urmări, mulțumesc lui dumnezeu.

11 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Originala intrebare.
Pe TPU a mai fost postata doar de cateva mii de ori.

| Andrei7520152 a răspuns:

Evolutie. n'am chef sa mai aduc argumente pentru a o mia oara, am facut'o pe alte threaduri.

| muffy1 a răspuns:

Pana sa descopar acest site, credeam in evolutie, dar cred ca o sa incep iar sa cred in zei, pentru ca refuz sa cred ca evolutia poate aduce asemenea exemplare de prostie, inca exista oameni care cred ca pamantul are 6000 de ani, ca evolutia nu exista, arca lui noe, din astea, nee, 3 miliarde de ani de evolutie nu poate da asemenea cretinism, doar un zeu poate.

| Torah a răspuns (pentru muffy1):

Pune frana inteleptule, cine a zis ca pamantul are 6000 de ani si de ce asociezi credinta cu prostia asta.

| muffy1 a răspuns (pentru Torah):

Nu am zis de aceasta intrebare, dar cred ca cel putin jumate din crestinii care tot il praise hesus aici pe site o adus in discutie faza ca are cateva mii de ani universul, ca oamenii nu puteau evolua, ca arca lui noe e reala, nu mi-am imaginat eu raspunsurile lor. asa ca de nu iti convine, e problema ta, ca a mea nu e, de unii abereaza pentru ca sunt prea crestini ca sa inteleaga ca biblia nu e carte de istorie, atunci nu sunt obligat sa ii consider inteligenti.
dar nici nu am spus ca toti crestinii ar fi, foarte multi inteleg religa cu adevarat, si nu sunt veniti din epoca de piatra, si tot respectul pentru ei.

| Cammie a răspuns (pentru Torah):

Adevarat!

| Alexintunecatul a răspuns:

Creat de Alien...ce drac de evolutie.da gaina a evadat din cotet?tongue

| ateu123 a răspuns:

Stiinta spune evolutie copii de gradinita creatie tu in ce cat esti?

| loveusa a răspuns:

Originala intrebare.
Pe TPU a mai fost postata doar de cateva mii de ori.

| Cammie a răspuns:

Eu cred in creatie, pentru ca, creand, evoluam incet incet! happy

| iulianandrei96 a răspuns:

Eu cred în Dumnezeu şi în faptul că El a creeat Pămăntul şi toate cele. Omul nu inventează lucruri, el modifică ceea ce A creat Dumnezeu, doar făcănd impresia că "evoluează".