| anonim_4396 a întrebat:

Exista dovezi stiintifice ale existentei exorcizarilor si poseseiei demonice?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca ar exista o dovada stiintifica (adica ar fi acceptata ) la ceea ce intrebi tu atunci toti s-ar inchina la Dumnezeu, n-ar mai exista evolutionisti si toti s-ar duce cel putin o data pe saptamana la biserica.

| death a răspuns:

Da. Traian Basescu.

| MisterKat a răspuns:

Exista. am citit niste articole pe www.google.ro si pe www.descopera.ro! Gandeste-te ca orice lucru in lumea asta are un antonim, bun-rau, lumina-intuneric, inalt-scund, gras-slab etc... e posibil ca aceste posedari sa existe, s-au facut si documentare pe Discovery sau pe Zone Reality...

| adyth a răspuns:

Mai, cum se face ca numai la TV si mai ales prin America se intampla asa ceva? happy
Astea le numesti tu dovezi?
sunt prostii
obisnuieste'te cu ideea.
Nu te gandi prea mult..ca s'ar putea sa si atragi vreun cine stie ce "soldat" dintr'ala laughing

| inna a răspuns:

Nu exista inca...eu una cred ca sunt niste povesti inventate de oameni putini dezichilibrati emotional.

| ladybird a răspuns:

Dovezi stiintifice nu sunt! Belive me stiu ce zic. Cele care le vedem pe programele astea de stiinta nu sunt reale. In plus stiinta nu cauta asa ceva, cauta explicatii logice ale acestor fenomene. Oamenii innebunesc pentru ca asa spun medicii, insa preotii sustin ca sunt posedati. Exista si alte sute de exemple...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.gandul rau este o posesie demonica, asa cum gandul bun este adus de duhul sfant. efectele fiecaruia sunt rodul lor in lumea materiala.alea se vad si arata carui stapan slujeste fiecare.carnii sau spiritului.lui Dumnezeu sau satanei, spiritului lumii sau duhului sfant.de asemenea arata si modelul urmat de fiecare care se straduieste sa implineasca in el insusi chipul celui caruia ii slujeste si face voia.de aceia de multe ori gandim bine caci sufletul este harnic, si alergam sa facem rau ca neputinta carnii de a se opune este mare.deci ganul bun este un inceput bun dar cel rau te poseda si te forteaza.