| Kramerwalt a întrebat:

Exista frumos sau urat prieteni? Pentru cei care spun ca da ii rog sa-mi defineasca frumosul/uratul iar cei ce raspund negativ sa faca acelasi lucru!

18 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Există, dar sunt două noţiuni subiective. Fiecare le vede în felul său.
Să le definim? Numai dex-ul spune destule. Frumosul trezeşte un sentiment de admiraţie, iar urâtul de dispreţ.

| nicolici a răspuns:

Fiecare are macar un prieten fie ca e urat, frumos, grs, slab, si asa mai departehappy

| MissVamp a răspuns:

Bun deci ceva frumos e ceva bun ceva ce iti incata privirea de exempu tu poti vedea un lucru frumos dar ceilalti nu... urat este ceva ce tie iti displace ceva care nu te artrage...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nicolici):

Prietenele mele sunt frumoase toate! Sa-ti fie rusine ca ti-ai facut prietenul "urat" rolling on the floor
Graso!

| Shammal a răspuns:

Exista perceptia mea, nu o sa-ti definesc insa o sa-ti spun ca ceva e frumos pentru ca mie imi place

| EmaS a răspuns:

Gusturile nu se discuta! Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie.

| nicolici a răspuns (pentru anonim_4396):

raised eyebrows

| computerizatul a răspuns:

Nu. Sunt doar niste cuvinte invetate de oameni pentru a spune ca unele lucruri le plac, iar altele nu. Si nu toti avem aceleasi preferinte => "frumos" si "urat" nu au valoare.

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Graso
laughing))))))

| nicolici a răspuns (pentru Kyrie):

phbbbbt

| Kramerwalt explică (pentru Kyrie):

Da tu esti slab maestre?

| Kyrie a răspuns (pentru Kramerwalt):

17 ani, 1, 72, 56 kg

Sunt cam gras pentru inaltimea asta laughing

| Kramerwalt explică (pentru Kyrie):

Esti mai mic ca mine ma, eu am 14 am 1, 78 si 63 Kg!

| Kyrie a răspuns (pentru Kramerwalt):

Inseamna ca cade pielea dupa tine laughing

Eu sunt perfect din punct de vedere fizicwinking

| nicolici a răspuns (pentru Kyrie):

rolling on the floordoamnee

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Nuuuu de ce te-ai uitat la topicul asta laughing

| nicolici a răspuns (pentru Kyrie):

rolling on the flooree am mai trecut si eu pe aici s avad ce s-a mai discutat cat am lipsitlaughing)

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

E bine sa fac piata pe TPU, adun puncte laughing