| AvalohAlyn a întrebat:

Exista legea atractiei de care vorbesc multi scriitori motivationali?

7 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Nu cred. Eu cred ca tine mai mult de atitudinea ta care devine mai pozitiva si optimista cand gandesti si te astepti la ceva mai bun. Si cu o personalitate mai pozitiva si atragatoare si oamenii te plac mai mult, te incojoara si eventual si acel scop care de la inceput ti l-ai setat prin "legea atractiei" se indeplineste.

| BIoody a răspuns:

Aceasta lege este la temelia universului draga.

| minrest a răspuns (pentru BIoody):

Care, draga Bloody? Banuiesc ca vorbesti de Legea Atractiei Universale.

| BIoody a răspuns (pentru minrest):

Exact,aceea tine de legi fizice, dar dar eu prefer sa o includ si pe cea a atractiei fiintelor, atata timp cat exista sexualitate si dragoste.

| minrest a răspuns (pentru BIoody):

Autorul intrebarii se refera la cu totul altceva.

| BIoody a răspuns (pentru minrest):

Se refera la legea atractiei, de orice fel ar fi eu o asum ca pe o lege universala, pentru ca oricare dintre ele au la baza o anumita "lege de atractie".

| AvalohAlyn explică (pentru BIoody):

Ma refeream la legea atractiei de care se vorbeste in seria de carti ''The Secret'' Rhonda Byrne sau filmul cu acelasi nume(The Secret)