| AvalohAlyn a întrebat:

Exista legea atractiei de care se vorbeste n The Secret? A functionat la voi?

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Ralitatea o schimbi prin fapte, nu prin ganduri.
Doar nu crezi ca unui om infirm o sa-i creasca o mana peste noapte sau ca un om al strazi isi va schimba radical viata prin puterea mintii.
Incearca autosugestia, poate o sa fie o motivare pentru tine!

| RAY a răspuns:

Nu,mintea umana nu poate influenta realitatea din jurul ei, asta se numeste pesudostiinta, nu trebuie sa iei totul la propiu ce se afirma acolo, e ok sa gandesti pozitiv dar nu exagerat, tiam mai dat exemplu laptopul meu daca doar ma gandeam la el nu il aveam in veci dar prin vointa, ambitie poti multe face

| reihiuke a răspuns:

Nu exista. de fapt exista in alt mod. si in modul in care e spusa in film, nu poti verifica daca functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, dar nu functioneaza ca in film. Filmul si cartea trebuie intotdeauna sa exagereze, pentru a avea succes. Cauta pe internet despre legile universului si vei vedea ce si cum.

| Robert160 a răspuns:

Pana acum nu

| JoleneSth20 a răspuns:

La mine a funcţionat.
Da, ai citit bine.winking
Universul mi-a răspuns exact după cum mi-am dorit.

| Ionutza2012 a răspuns:

Uite cum cred eu ca s-a ajuns la asta. Sa zicem ca iti place foarte mult o melodie si o asculti de cateva ori. Dupa asta ti se pare ca peste tot unde te duci auzi aceasta melodie: la radio, fredonata de cineva etc. Parerea mea este ca nu mintea ta face melodia sa te inconjoare, conform legii atractiei, ci doar faptul ca acum remarci melodia. Ai fi auzit-o oricum peste tot dar nu ti-ai fi dat seama pentru ca nu te-ar fi interesat.