| AvalohAlyn a întrebat:

Exista o cale catre eliberarea de suferinta si dobandirea pacii interioare?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Da, se numeste sinucidere. Viata implica suferinta, toti oamenii care au trait pe terra au trait asa.

Depinde de tine in ce o transformi.

| Donsavas a răspuns:

Da,exista. Renunți la placere, eviți durerea. Nu mai cauti fericirea, nu mai dai peste tristețe. Echilibrul biochimic are loc atunci cand nu influențăm noi ceea ce simtim, cand trăim sa simtim.

| Steregoi a răspuns:

Cunostinta si credinta si speranta.

| Jay1 a răspuns:

Suferința acceptată dăruiește pace!
Viața modernă însăși este foarte stresantă, ţineți minte că toți oamenii sunt buni, deși, desigur, nu sunt.
Dar dacă nu sunt buni, ei vor arăta într-un anumit moment adevărata lor față și veți putea să-i scoateți din viața voastră.
Nu căutați perfecțiunea, pentru că nu există perfecțiunea, fiți respectați de sine în voi și în ceilalți folosind cuvinte care motivează mai degrabă decât critică, nu lăsați mânia și dezamăgirea să fie un obstacol în calea acesteia. Prin urmare, este important să înveți să trăiești o viață echilibrată, nervozitate.