| mentholinks a întrebat:

Exista oare ceva cu adevarat important de care ar trebui sa tinem cont in aceasta viata? Care anume ar fi acel sau acele lucruri?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Foarte multe lucruri sunt importane in viata sa stii, omenia,iubirea, bunatatea,ratiunea, sa te comporti civilizat,sa fi igienic,sa crezi ca totul e posibil, sa gandesti nici pozitiv nici negativ si rational mereu, mai sunt foarte multe in orice caz iubeste pe cine te iubeste, nu isi bate joc de iubirea cuiva, fi bun cu toata lumea dar cel mai bun cu tine insuti

| T0T a răspuns:

Desigur, altfel trăiești absolut degeaba. Asta tu ar trebui să judeci cel mai bine altfel ori trăiești degeaba ori nu ai discernământ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU! tu esti singurul lucru important in viata TA!
Este cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.

| Kirschen a răspuns:

Moralitatea

| StefanR0 a răspuns:

De memorie ar trebui sa ti cont pentru ca odata ce-ai uitat-o, te-ai uitat pe tine. Odata cu ea, uiti trecutul care, cu toate ca e dureros, e si un tutore.Gandeste-te doar la atat, daca ai uita ce-ai gresit ieri, ai gresi din nou corect?

| Lidiasm a răspuns:

Credința în Dumnezeu!