| anonim_4396 a întrebat:

Exista sau nu extraterestrii? Daca da, doresc argumente, daca nu, la, fel argumente!

19 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Da,eu.Sint din ce in ce mai aerian.

| NoChanceForUs a răspuns:

Probabilitatea e direct proporțională cu mărimea universului.

| Wehrmacht a răspuns:

Normal ca exista mah. Extraterestru este ce nu este DE PE PAMANT.Si cate galaxi sunt in univers, cate planete sunt in galaxiile alea si cat de mare e universul...e imposibil sa fim singurii.Chiar si daca sunt minusculi tot sunt extraterestrii. Extraterestru nu inseamna om verde rau cu laser.

| comansorin a răspuns:

O sa spun asa exista doua cai:Cea a lui dumnezeu care zice ca nu exista extraterestri si in biblie scrie clar ca noi suntem singuri in univers! si a doua cale care spune ca oamenii de stiinta nu vor sa creada ca sunt singuri in univers deci automat daca ei cred in extreterestrii pierd legatura cu dumnezeu si devin in cel mai bun caz Satanisti, dar totusi au aparut miliarde de poze pe net cu "extraterestii" si 99% sunt false s-au facute pe calculator iar 0, 1% sunt constelatii pete de cerneala sau de mizerie pe obiectiv cau un bec cu o forma in fata obiectivului acum e treaba ta ce crezi eu cred, si sunt sigur ca nu exista estraterestrii deci FUNTA?

| sophieLY a răspuns (pentru comansorin):

Deci mie mi se pare o prostie sa traiesti cu gandul ca daca crezi in extraterestrii esti satanist...E logic ca sunt multe lucruri in Univers,despre care noi nu stim,deci din moment ce oamenii de stiinta incearca sa caute dovezi ca ar exista si o alta civilizatie pe alta planeta nu consider ca se departeaza de Dumnezeu.Te-ai gandit vreodata ca Biblia poate incearca sa ne fereasca de la prea multe informatii, dar din moment ce am fost creati cu un scop, avem dreptul sa stim ce se intampla in jurul nostru.Sunt mii si mii de teorii despre Biblie pe care nu am sa ti le spun aici, dar daca TU crezi ca exista Dumnezeu si ii esti vesnic credincios si nu incalci cele 10 porunci cred ca nu mai ai nevoie de alte dovezi materiale.Tu trebuie sa stii ca Dumnezeu exista.
Eu cred ca aceste fiinte pot exista dar asta nu inseamna ca voi crede numai o singura varianta.Pana cand nu voi vedea cu ochii mei aceste dovezi, dar pana atunci Il credem doar pe Dumnezeu...
O zi cu zambet!

| BellaSomerhalder a răspuns:

Cei care raspund cu da/nu sunt intr-adevar idioti, fiind atat de siguri pe ei. Dear, hai sa-ti spun, vad ca-ti place sa enervezi lumea, si mie imi place asta! Si de cele mai multe ori reusesc. Well, de data asta ai cam resusit nu sa enervezi pe cineva, ci sa-ti demonstrezi prostia acuta pe care o detii. I mean, pe bune, tu chiar crezi ca noi suntem savanti? Nici ei nu sunt absolut siguri in ceea ce priveste acest subiect?! Daca totusi tii sa-mi afli parerea, ei bine, eu sunt absolut indiferenta.

| anonim_4396 explică (pentru BellaSomerhalder):

1. Dear,hai sa-ti spun, eu doream sa aflu ce parere are lumea despre
acest subiect.In nici un caz nu mi-a trecut prin minte ca tocmai aici
gasesc savanti.Oh, Doamne!
2. Cum poti sa jignesti o persoana pe care nici macar nu o cunosti pentru
simplul fapt ca a postat o intrebare si ca doreste sa afle parerea celor
de pe acest forun? daca nu iti place intrebarea nu esti obligata sa
raspunzi.Crezi ca esti mai interesanta daca dai astfel de raspunsuri
sau iti demonstrezi inteligenta intr-un anume fel? Daca esti indiferenta
nu mai raspunde intrebarilor,si lasa-i pe altii. Dupa cum poti observa
si din continutul intrebarii postate de mine, doresc pareri pro si
contra, in nici un caz „indiferenta „ta.
3.Din cate obs eu,nimeni nu a raspuns cu„ da„ sau „nu„ asa ca nu vad
rostul primei afirmatii facute de tine „Cei care raspund cu da/nu sunt
intr-adevar idioti„ Aaaa,gata, am inteles ai scris preventiv, aha, ca
sa-ti arati lipsa manierelor!
4. Uite, vezi de ce nici prin cap nu imi trecea mie ca as gasi savanti
aici pe TPU? Pai nici nu cred ca ar avea loc de cei ca tine! Si doar un
savant nu si-ar face cont pe TPU, unde 70% din useri sunt lipsiti de
creier si de maniere!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru BellaSomerhalder):

1. Dear,hai sa-ti spun, eu doream sa aflu ce parere are lumea despre acest subiect.In nici un caz nu mi-a trecut prin minte ca tocmai aici gasesc savanti.Oh, Doamne!
2. Cum poti sa jignesti o persoana pe care nici macar nu o cunosti pentru simplul fapt ca a postat o intrebare si ca doreste sa afle parerea celor de pe acest forun? daca nu iti place intrebarea nu esti obligata sa raspunzi.Crezi ca esti mai interesanta daca dai astfel de raspunsuri sau iti demonstrezi inteligenta intr-un anume fel? Daca esti indiferenta nu mai raspunde intrebarilor,si lasa-i pe altii. Dupa cum poti observa si din continutul intrebarii postate de mine, doresc pareri pro si contra, in nici un caz „indiferenta „ta.
3.Din cate obs eu,nimeni nu a raspuns cu„ da„ sau „nu„ asa ca nu vad rostul primei afirmatii facute de tine „Cei care raspund cu da/nu sunt intr-adevar idioti„ Aaaa,gata, am inteles ai scris preventiv, aha, ca sa-ti arati lipsa manierelor!
4. Uite, vezi de ce nici prin cap nu imi trecea mie ca as gasi savanti aici pe TPU? Pai nici nu cred ca ar avea loc de cei ca tine! Si doar un savant nu si-ar face cont pe TPU, unde 70% din useri sunt lipsiti de creier si de maniere!

| BellaSomerhalder a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa-ti raspund si eu ca o "smechera", asa, cu numere. Incep direct cu doi, ok? 2. Pot jigni o persoana pe care nu o cunosc fara mustrari de constiinta sau regrete si stii de ce? Pentru ca eu am generalizat. Intr-adevar, nu sunt obligata sa raspund intrebarilor stupide ca aceasta, dar totusi cine-mi interzice sa o fac? Este o tara libera. Chiar daca nu doresti "indiferenta" mea, uite ca eu ti-am oferit-o, problems? 3. Nu, nu am scris preventiv si te asigur ca sunt destul de educata si nu vad legatura dintre o intrebare preventiva si lipsa manierelor. Dupa cum poti si tu observa, userul cu numele cineva199 si Adriyan au dat un raspuns atat de exact, ca si cum ei ar fi primii cei mai inteligenti si documentati oameni de pe Terra, deoarece au vazut un film pe Disney Channell cu maimute si extraterestri. 4. Tu crezi ca faci parte din acel procent de 70%? Eu cred ca faci. Have a nice day.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru BellaSomerhalder):

„ Well, de data asta ai cam resusit nu sa enervezi pe cineva, ci sa-ti demonstrezi prostia acuta pe care o detii.„ asta numesti tu generalizare? tu,oare cunosti sensul cuvantului „generalizare?" Explica-mi si mie unde e generalizarea in fraza ta. Fetita draga,stai in banca ta daca nu cunosti limba romana, invat-o ca sa stii sa te exprimi si sa nu te faci de cacao.Vad ca nici macar nu intelegi ce i-am scris.Pai scuza-ma ca iti spun,dar unde ai vazut tu ca ti-am interzis sa -mi raspunzi la intrebare? Esti varza, fato! Nici nu meriti atentia pe care ti-am acordat-o ca sa-ti scriu aceste randuri. Observ ca am facut risipa de cuvinte scriindu-i uneia care nu este capabila sa le citeasca si sa le inteleaga, Ce iti scriu eu si ce imi scrii tu.Parca ai fi citit in alta parte.Dar ma rog... daca nu ai cui,ce sa faci asta e...Iar cu privire la userul X sau y,fiecare raspunde cum vrea,cine esti tu sa le critici raspunsurile? Esti cumva acea persoana care se pricepe la tot si la toate? Raspunsurile tale, care nu au nici o treaba cu ceea ce am postat eu sunt mai breze? Observ ca te-a enervat foarte tare ceea ce am scris eu, drept dovada (asta asa ca sa iti dovedesc cu argumente ) jignirea pe care mi-o aduci, din nou:. „Tu crezi ca faci parte din acel procent de 70%? Eu cred ca faci. „ Lipsa bunului simt isi spune din nou cuvantul,dar ce rost are sa imi mai pierd din timp scriindu-i unei persoane incapabila sa inteleaga sensul cuvintelor. Suntem incapabili de a ne exprima,si de a intelege dar ne facem cont pe TPU si sustinem cu desavarsire prostia, unde mai pui, ca nici nu vrem sa recunoastem greseala!

| bigsy a răspuns:

Nu. pana la urma mi s-ar parea ciudath`. dar cand aveam 8 ani am vszut o stie la tv k niste mari nujce scule au prins un extreterestru si care a murit.sau nu. nu mai stiou. funda?

| Konata a răspuns:

Parerea mea,extrateresrii nu exista! extraterestrii sunt o inventie publicitara.Daca existau extraterestrii,Dumnezeu ne-ar fi aratat ca locuiesc pe alte planete. Dumnezeu N-are dec sa ascunda, El e sincer cu noi. Daca TERRA e asa de batrana are cateva milioane de ani, de ce extraterestrii nu au venit pana acum? de ce? Pentru-ca ei nu sunt, nu exista (ei bine asta e parerea mea).Se spune ca pe Luna sau pe Marte s-au gasit cutari ale pamantului asemenea unei fete de om sau de extraterestru, ei bine, nu e! Acelea sunt niste simple cutarii ale scoartei acelei planete! Daca ar fi extraterestii, i-am cunoaste, i-am vedea, i-am auzi si i-am cunoaste! FUNDAA? PLZZ :X:X:X

| Wehrmacht a răspuns (pentru Konata):

Cum ai vrea tu sa vina pe terra extraterestrii? Extraterestru nu inseamna omulet verde ucigas cu laser si nave pline de arme. EXTRA+TERESTRU=din afara pamantului. Orice obiect care nu este de pe terra, pentru noi este extraterestru.Sunt milioane de galaxii care au si mai mule planete.Este imposibil ca doar terra sa fi dezvolat conditii pentru viata. Oricat de mica ar fi, exista viata.Chiar si daca este de marimea unei bacterii.

| Mockingbird a răspuns:

Tu cand spui extraterestru, sper ca nu te gandesti la omuletii aia verzi cu antene si 7 ochi! Extra-(tot ce este in afara),
Terrestru -(pamantul sau planeta albastra cum vrei sa-i spui)
Deci Extra-Terestru este orice forma de viata din afara terrei, care a putut fi dezvoltat sub influenta unor anumiti factori. Ei bine acesti factori determina intr-o oarecare masuri structura lor fizica. Si cum poate sa spuna cineva ca nu exista nici o forma de viata in afara Terrei (extra-terra) cand de fapt acel asteroid ce a adus viata pe pamant a venit tocmai din spatiu.

| gocops a răspuns:

Poate ca da sau poate ca nu ideea e ca daca ar exista noi nu putem afla inca pentru ca nu avem un stadiu de inteligenta destul de mare, adica nici un om nu a ajuns pe Marte de exemplu, iar sateliti ce incearca sa faca fel si fel de fotografii nu pot sa depisteza ce sa afla pe alte planete, universul este mare si s-ar putea ca exista si noi sa nu stim niciodata de ei sau s-ar putea sa nu existe iar noi sa fim singuri oameni

| RagingZeus a răspuns:

Nu cred in ceea cenu am vazut, deci daca eu nu am vazut cu ochii mei 'extraterestri', nu cred in ei. Dupa parerea mea, pana nu este dovedit clar ca ar exista asa ceva, eu merg pe ideea ca cei care au vazut asa ceva sunt doar dusi cu pluta, putin luati la bord, sau doar doresc atentie.
Si sa nu ma intrebi acum de alte lucruri in care nu cred, pentru ca nu le-as fi vazut, pentru ca sunt multe.

| Adriyan a răspuns:

Da exista
Argumente : nu avem cumsa fimi singuri in univers si sa stii ca pote extrateresti sunt printre preiteni care sunt aicea ca sa adune data si pote schiar stai cu unul in casa nu avem noi cum sa stim daca sunt pe pamant sau nu dar de existat exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista am eu o pisica din alt univers canta toate ziua manele