| mabytza a întrebat:

Exista extraterestrii?laughing

Răspuns Câştigător
| Alex_7297 a răspuns:

Da, dar nu aşa cum ni-i imaginăm noi, verzi şi cu capu mare.Probabil există sub forma unor bacterii, nu este obligatoriu să aibă formă umanoidă!

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Desigur ca exista.Noua insa ne sunt inaccesibili deocamdata.

| Razvan a răspuns:

Vezi "Avatar". Sunt ceva mai draguti decat ciudatenile alea blue i-am visat eu azi-noapte. Mi-au zis ca prostia omeneasca a ajuns la nivelul de explozie si ca o sa vina pe la noi in vizita prin 2012 dupa ce trece nebunia cu mayasii sa se joace un sah cu noi, sau un fotbal cu navetele lor super dotatehappy

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca te referi la bacterii pe alta planeta cu siguranta exista.Si asta inseamna extraterestru si orice vietate mica in afara Terrei de asemenea.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, am avut eu un coleg. Si extraterestre exista, am vazut si pe strada.

| cristi202 a răspuns:

In Universul imens in care traim, este posibil sa existe. Spunem ca este posibil, pentru ca inca nu i-am descoperit. Insa logica ar fi urmatoarea: exista sute de miliarde (e doar un numar, ca un exemplu, si poate fi mult mai mare chiar)de Sori ca soarele nostru, care sa aiba sisteme solare ca al nostru, iar citeva miliarde au probabil planete cum este Pamintul, care sa intretina viata. Acum, ca sa intelegi ce inseamna un miliard, gindeste-te la viata ta formata din secunde. Daca inca nu ai implinit 37 de ani, inca nu ai facut miliardul de secunde. Pentru ca un miliard de secunde intra in mai bine de 37 de ani. E mult, nu? Ei, din zeci poate de mult mai multe planete care sa fie ca si Pamintul, poate ca exista citeva mii sau sute de mii pe care sa fi aparut viata. Si poate sa fie citeva care sa aiba civilizatia dezvoltata ca si a noastra, sau chiar superioara. Deci, este posibil ca extraterestrii sa existe. Insa nu stiu daca noi vom afla vreodata aceasta, tinind cont de distantele imense din Univers.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Probabil ca da.thinking Dar de ce nu a descoperit nimeni pana acum?

| Anileda a răspuns:

Ba da exista! Mai documentati-va sa vedeti ca in anul 2001 s-au gasit niste corpuri ciudate pe care americanii nu au vrut sa spuna deoarece lumea se panica ...deci exista dar nu s-a apropat acest lucru.

| Ana a răspuns:

Nu pentru ca pana acum nu am vazut niciunu' happy

| Punct a răspuns:

Sa presupunem ca ar exista, cu ce ne-ar ajuta?
Nu conteaza, viata noastra continua si cu ei, si fara ei...
Exista un oras prin Mexic [ nu mai tin minte cum se numea ], unde se spune ca acolo ar fi cazut pe un camp o naveta spatiala... In acel oras totul tine de extraterestrii, totul e verde, cu antene [ penibil, desi interesant ].
Acest subiect " extraterestru " mereu ii va fascina pe oameni...
Am citit multe articole despre extraterestrii -> cum ar fi ca acestia nu ar trebui cautati in spatiul extraterestru, ci chiar pe Terra;
Se spunea ca Terra este " invizibila " pentru omuletii verzi si ca exista posibilitatea ca un extraterestru sa ne privesca in ochi chiar acum. Acum cateva saptamani Google Earth a surprins o lumina, ce a aparat pe Pamanat, iar din " ea " aparuse o forma de extraterestru. Baliverne!
:]]

| nobody_9468 a răspuns:

Eu ce sunt?
Aaa... da, eu sunt extrateresta, la feminintongue

Bafta.

| KoWalSky a răspuns:

Da, in 2025 vom sti cu siguranta acest lucru. (Discovery)

| deffect a răspuns:

Am id lor laughing. Id este : jucam_x_si_x laughing baga`l ei mi`or dat o poza arata bestial laughing

| ♥┘ℜø©ֆ¡ ┌♥┘ a răspuns:

Exista.
''OAMENII'' de pe alte planete ne pot considera pe noi extraterestri, pentru ca aratam mai diferit fata de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar aia de la Real Madrid si Baecawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mintea, gandul tau da, exista orice, numai tu le stii, noi nutongue si atunci pentru ce, sa iti explicam cand pentru tine valabil este ceea ce tu gandesti, noi nu semnificam pentru gandirea ta nimic...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi imposibil intr-un univers infinit, sa nu existe si alte planete pe care sa fie viata in diferite stadii de evolutie, de la bacterii, pina la creaturi cu mult mai evoluate decit noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem extraterestii unei alte planete.

Răspuns utilizator avertizat
| Lolly94 a răspuns:

Cand o fi sa ii vedem, atunci o sa existelaughing