| Alien a întrebat:

Exista viata pe Marte?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Daca o nava cosmica de pe pamant a ajuns pe Marte, este posibil ca si cateva bacteri ce pot trai in conditi extreme sa fi ajuns acolo cu nava cosmica. De supravietuit in acele conditii nu prea cred iar prezenta apei nu este un indiciu al existentei vietii pe alte corpuri ceresti ci doar a doua substante ce se pot combina in conditii cat se poate de normale (variati de temperatura): oxigenul si hidrogenul.

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai cum sa nu, au si atacat o data prin ani '70 pe americani intr-o noapte de unde si denumirea de "Noaptea care a zguduit America".

| AvalohAlyn a răspuns:

Pana acum nu s-a gasit o dovada concreta, nici putina viata pe Marte dar este foarte posibil sa existe deoarece conditiile de acolo favorizeaza viata.

| Flav a răspuns:

Daca tu care ai nick-ul Alien habar n-ai, eu ce naiba sa mai inteleg?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta pe internet, el stie mai bine ca noi. Daca tot esti interesat de diverse subiecte, am vazut astazi cel putin 10 intrebari puse de tine, de ce nu cauti intai pe internet, aici gasesti raspunsuri cu mult mai bune decat putem da oricare dintre noi. Doar dupa ce ai citit, daca ai vreo nedumerire, adreseaza o intrebare pe TPU.

| Dannyjj a răspuns:

S-ar putea sa existe, multi cand aud de cuvintele "exista viata pe planeta..." se gandesc deja la animale si oameni sau extraterestri. Dar nu asta conteaza neaparat ca sa existe viata pe o planeta, viata pe majoritatea planetelor sa descoperit sub forma de micro-organisme, bacterii. Iar ce cauta savantii se numeste apa, apa da viata tuturor micro-organismelor. Daca exista apa chiar si sub forma de gheata atunci sansele de a gasi "viata" organisme pe aceea planeta sunt de 99. 9%.

| GodBlessYou a răspuns:

Cred ca sunt microorganisme... bacterii. In sistemul nostru solar cred ca poate sa fie viata mai sofisticata pe europa...

| NoKidding a răspuns:

Sigur bacterii sunt.

| Ea12345 a răspuns:

Il asteptam pe Smiley sa plece, sa vina si sa ne spuna si noua tongue

| FreshDreams a răspuns:

Nu e nimic concret, dar chiar crezi ca suntem singuri intr-un univers asa marestraight face?

| Диана a răspuns:

Din moment ce numele tau e Alien, ar trebui sa stii. laughing

| sinblade27 a răspuns:

Pana nu se ajunge acolo cu un echipaj uman nu o sa se stie... e posibil sa mai existe sau sa fi existat

| Byclick a răspuns:

Exista posibilitatea sa fi existat viata pe marte, acum cel mult microorganisme.(in cazul in care exista apa lichida)

| maraa_9303 a răspuns:

Odata ce exista apa probabil exista si viata.

| KeepCalm a răspuns:

Ce se spune de blonzi?happy

| Ganduri albe a răspuns:

A existat dar acum nu mai exista ...cres Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista pe pamant...nu stiu de ce nu ar exista si pe Marte.Probabil extraterestrii au ajuns de mult pe pamant laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da.
Au zis ca niste bacterii au ajuns pe marte de la robotul Spirit si Infinnity daca imi amintesc eu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da, exista capre negre, dropii, popandai si alte oratanii din astea. In plus, as propune sa fie colonizata cu cocalarii de pe Terra.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Poate da poate nu
cine sa stie?

| florynnaa a răspuns:

Nu stiu. dar nu cred.big grin

| ExTaZy_7517 a răspuns:

Sigur nu

| Daria2468 a răspuns:

Nu prea cred ce intrebare!