| AngelSpeed a întrebat:

Exista sau nu viata pe marte laughing?

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pana acum, exista doar sanse ca sa exista viata pe Marte, viata inferioara precum bacterii, insecte etc.Sansele sunt foarte mari.Eu cred ca se vor gasi. Oricum la viata superioara sa nu ne asteptam.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu exista.

| Betty a răspuns:

Ieeei martieni\dancinglove struck...

fi serios...laughing...viata pe marte? nu prea credlaughing

pe alta planeta, in alta galaxie sigur exista forme de viata, poate nu inteligente, dar sigur exista.
Universul e prea mare ca noi sa fim singuri aicilove struck

pupicilove struck

| Anileda a răspuns:

Normal!

| CatalinInside a răspuns:

Da exista, mai cititi si voi altceva in afara de playboy si cancan, mai uitati-va si la alte emisiuni la tv in afara de filme, happy hour etc. si veti afla mai multe

| CatalinInside a răspuns:

Robinio unde ai auzit ca nu exista viata pe Marte?!
Stii ca sau gasit forme ale unor izvoare, lacuri?!
Stii de ce e asa frig pe Marte?! Aici raspund eu: Pentru ca sub stratul ala de structura al planetei Marte se afla un "ocean" inghetat (Robotul PHOENIX a facut descoperirea) se spune ca sub acel strat de gheata se afla vietuitoare ale planetei, deoarece sau extras din gheata niste monstre si au gasit "urme" (nu se stie de ce natura, pentru. ca totul e cam secret).

Voi va imaginati viata pe alta planeta ca in filme?! cu extraterestri care seamana la stilul de viata cu noi? 2 picioare, 2 maini?(nu zic poate o fi existand) NU greseala mare. (nu se stie cum arata) daca respira prin plamani ca noi oamenii, prin branhii ca peste etc. nu se stie stilul de viata, cu ce se hranesc etc., dar se stie ca exista (dupa toate probele).
Ti-ai pus intrebarea cum a aparut planeta noastra, sistemul nostru solar? animalele? cum au aparut vietuitoarele inainte ca Dumnezeu sa creeze omul? Erau asa zis Dinozaurii (specifica in biblie de asa ceva?! - NU) si pe zi ce trece se gasesc fosile ale acestor creaturi (prin constatare ca provin de 4-25 miliarde de ani) deci omul nu era Creat.
Ca sa ma intelegi mai bine. suntem urmare a unei explozii Big Bang. si orice asteroid, "pietre" ale acestui univers contin particule ce pot crea viata (sub orice forma). gandeste ca asa s-a creat si viata pe aceasta planeta (aici nu ma refer la om) si pe toate celelalte planete (fiecare avand modul lor de viata). De unde se stie asta? Stii ca din 90' pana astazi au cazut pe terra peste 230 de asteroizi?!(mai degraba "miniasteroizi"). sunt multe care nu au fost dezvaluite. ca sa afli cat mai mult. trebuie sa citesti mult, sa stii cam tot ce declara cei care se ocupa cu aceste studii si multe detalii despre univers (trebuie sa iei cate o particica din fiecare, iar totul se leage), Iar daca soarele nu explodeaza, sfarsitul Lumii va fi din mana omenirii cand se va inventa viteza luminii, iar asta cand se va inventa un mecanism cu care un om poate sa "mearga" cu ea (asta nu se stie cand se va realiza) pentru ca trebuie o forta inemaginabila (specialisti spun ca o forta a intregului nostru Sistem Solar). acum vei spune de acceleratorul de particule de la Geneva (care nu este nici pe departe aproape de viteaza luminii, iar accelerarea unei particule se face foarte scurt a milion a parte dintr-o secunda) iar ei vor sa foloseasca 1, 18 teraelectronvolti (e o putere foarte mare). Succes

| BlackRockShooter_7690 a răspuns:

Da exista si o sa ne manance creierul

| Heii a răspuns:

Intraba-l pe Smiley...
laughing

| Last1 a răspuns:

Te-ai bagat printre noi, alienule sau E. T. sau cum te cheama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fraere

| robinio a răspuns:

Nu exista viata pe marte... dar vor sa faca si acest proiect dureaza cel putin 100 de ani... nu se stie daca terra rezista atatahappy dar sunt planete care au viata si care sau descoperit de nasawinking numa bine bafta