| PedoBarbie a întrebat:

Extratereştii există. Orice om deştept ştie asta. De ce guvernul american e atât de sceptic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Extratereşti există. Orice om deştept ştie asta."
"Dumnezeu exista, orice om rational stie asta"
"Star Trek e inspirat dintr-o poveste reala, orice om inteligent stie asta."
Guvernul american e sceptic, pentru ca orice guvern cu o conducere prolifica pentru economia tarii, are atitudinea asta. bla bla blaaaaaaaaaaa

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

Of, of, of... so many people! You'r my Man! laughing

33 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Clar exista viata si pe alte planete.La cat de mare e Universul si cate planete are Universul sigur exista fiinte si pe altundeva.
Guvernul american cred ca stie asta dar ascunde informatia.Sunt atatea cazuri de aparitii de OZN-uri, de mesaje, de conspiratii etc.NASA si U.S.A ne ascund multe insa noi nu stim.

| Alphawolf a răspuns:

As fi curios cine sunt acei oameni destepti care stiu ca extraterestri exista. Probabil, ai vrut sa spui ca, orice om destept crede ca exista extraterestri.
Guvernul american, sau stiinta in general se sustine cu concret - cu dovezi, nu cu credinte.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu-i sceptic, doar că nu vrea să afirme chestii care încă nu-s demonstrate.
Că "orice om deştept ştie asta", nu-i un argument pe care un guvern sa-l facă public si sa-şi păstreze în continuare seriozitatea.
Este ca şi cum ai spune "inorogii au existat şi încă mai există, orice om inteligent ştie asta". Se bazează tot pe acelaşi principiu.

| Ronnix a răspuns:

Incearca doar sa ne induca in eroare cu prostia lor... ( http://www.youtube.com/watch?v=G1-8z8PrUvU )

| SMarius a răspuns (pentru Ronnix):

laughing) cat de tare!

| onasis1961 a răspuns:

Guvernul American, nu e sceptic,.Nu vrea să se stie tot adevărul, poate mentalitatea oamenilor ia altă turnură, şi au foarte multe de pierdut.

| elenutza27 a răspuns:

"Extraterestri" se scrie cu doi de "i".In cazul asta, tu nu esti un om destept tongue

| RAY a răspuns:

In primul rand poti dovedi ca exista?
eu spun ca exista doar inca nu au venit pe pamant, de ce spun ca exista ca nr mare de stele inseamna o dovada ca trebuie sa existe

| Mădă0611 a răspuns:

Extraterestrii exista, insa exista si oameni care sufera cu capul, si daca le spui ca exista, o sa o ia razna, chiar daca sunt sanse mici sa ajunga la noi. Unii se sinucid ca vine sfarsitul lumii in 21 dec, imagineaza-ti ce ar fi daca ar stii ca niste "omuleti verzi" si rai ar veni pe Pamant. Unii spun ca extraterestrii sunt naluciri diavolesti rolling on the floor, cum sa le vorbesti despre realitate unor oameni asa?

| Seby90 a răspuns:

Afirmatia ta poate fi si eronata si adevarata. Cu adeverat nu vei putea stii decat atunci cand vei vedea unul. Pana atunci nu vei putea decat specula.

Daca exista si sunt ascunsi se evita o panica internationala uriasa si bine fac.

Daca nu exista si tu ii acuzi (ceea ce faci in momentul asta) nu insemna decat ca te-ai plictisit pe scaunul de la pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.sant unii dusi cu pluta astrala pana in alte lumi si zari de soare pline.da poate ne arati si noua un extracterist de asta, real, nu facatura sa putem schimba si noi o vorba doua doua, sa vedem la ei cand se cosaste fanul, cand se taie porcul melul, si alte alea.guvernul american e prosti de aia e sceptic.ei nu crede in extracteristi decat atunci cand acestia vor cere o intrevedere cu barakaomaba seful statului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extratereştrii există. Guvernul american ţine o conferinţă de presă şi află tot globul. Şi ce?

| PedoBarbie explică (pentru anonim_4396):

Şi nu e mai bine să ştie că există şi cei ce dau cu fânul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PedoBarbie):

De ce e mai bine? Cu ce-l ajută pe nea Vasile dacă ştie? Nu-şi mai duce vaca la păscut de frică să nu fie răpit?
Chiar dacă există, extratereştrii nu au treabă cu noi. Ori sunt prea inferiori ca să-şi dea seama ce suntem, ori sunt prea superiori ca să ne bage în seamă.

După tine, oamenii sunt mediocrii dacă nu cred în existenţa extratereştrilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Extratereştii există. Orice om deştept ştie asta. " - Şi uite aşa, foarte subtil, reuşeşti foarte simplu, să jigneşti sute de mii de oameni. Este o metodă bună.

De ce sunt americanii sceptici? Probabil le este frică de faptul că odată confirmată o posibilă existenţă a vieţii în spaţiu, o să fie obligaţi de către populaţia Terrei să-şi trimită oamenii acolo ca să " facă un pas " împreună cu extratereştrii. Mai joacă o tablă, mai vorbesc de un meteorit, chestii... Şi, cel mai probabil, n-au niciun om pregătit pentru acest eveniment.

| CryChristiAN a răspuns:

Da exista.
Dar NASA ascunde acest subiect pentru a evita anumite incidente neplacute la nivel global.

| Zenicide a răspuns:

Eu cred ca extraterestrii exista.
De ce e guvernul american sceptic?
Crezi ca omenirea a facut contact cu o civilizatie extraterestra si ei au musamalizat asta? Sau unde bati?

| BLeur a răspuns:

Da, există. Aşa cum există şi Moş Crăciun rolling on the floor.

Hai lasă-mă cu " Extratereştii există ", dă-mi o dovadă CLARĂ să văd, şi atunci cred şi eu.

| PedoBarbie explică (pentru BLeur):

Eşti prost de tot şi cum poţi fi atât de egoist să zici că omuleţi şi căţeluşi sunt singurele fiinţe.

| BLeur a răspuns (pentru PedoBarbie):

Dacă şi eu sunt prost, înseamnă că. tu ori ai ceva la cap, ori ai băut salamwinking. Hai, du-te.

| Thunderstruck a răspuns (pentru BLeur):

Ecuatia lui Drake e dovada ca exista extraterestrii.

| PedoBarbie explică (pentru Thunderstruck):

Da. Aşa e.

| EvaneSScence a răspuns:

Tu crezi ca e sceptic? E o chestiune de politica, de secretizare a atator chestii ( cum e si asta cu extraterestii) care ar declansa poate isterie si panica.

| Ƨirenia a răspuns:

Guvernul e intotdeauna opus tuturor chestiilor.

| beyondbirthday a răspuns:

Da, exista, asa cum exista si Baza 51 sau cum i-o zice. Probabil ca americanii se gandesc ca oamenii de rand nu sunt pregatiti sa vada fiinte care nu le seamana. Si, intr-adevar, nu suntem pregatiti. Poate i-au gasit pe extraterestri dar nu au reusit sa faca prea multe contacte cu ei.

| passyon22 a răspuns:

Eu sunt de parere ca exista pe majoritatea planetelor forme de viata, iar noi suntem controlati inca din antichitate.Mi se pare absurd sa crezi ca nu exista extraterestrii doar pentru ca nu i-am salutat.Eu in urma cu 2 ani eram la mare in Italia, zona de sud aproape de sicilia si stand pe sezlong am vazut o nava cu o forma foarte ciudata, la o distanta de aprox.5 km, se vedea perfect avea forma de T si se deplasa ...Eu sincer sa fiu am ramas putin socat pe moment, mi s-a parut ireal, parca vedeam o casa deplasandu-se in aer.Deci oameni buni, toate turnurile de control au detectat nave extraterestre dar nasa nu vrea sa sperie oamenii, sau poate ca au interesele lor.Aceste nave extraterestre de obicei trec prin zonele unde-s campuri magnetice foarte mari.La noi in tara multe fenomene ciudate au fost in padurea hoia, aproape de cluj baciu.

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Si eu cred ca exista, la fel și americanii, dar iți dai seama ca păstrează secretul. Dacă am ști cu toții concret ca extratereștrii exista, ar schimba lumea. Adică oamenii s-ar panica foarte tare...totul poate deveni un colaps. Ma rog, asa consider eu.
Oricum, sunt sigura ca piramidele sunt construite cu ajutorul extratereștrilor.
Numai bine!

| bogdansuk a răspuns:

Ar fi ceva ce poate distruge secretele SUA si de aia
ar fi si o ideea pe care multi nu ar sustine-o si ar deveni antiamericani

| SpartaN1 a răspuns:

Eu zic ca nu exista

| PedoBarbie explică (pentru SpartaN1):

Eu zic că eşti egoist.

| Azµre a răspuns (pentru PedoBarbie):

Depinde ce înțelegeți prin extratereștrii. Din punctul meu de vedere, dacă există, acești extratereștri pot fi chiar oameni ca și noi, nu trebuie să ne gândim la forme de viața nedefinite. Extraterestru poate fi și o muscă descoperită pe o altă planetă.
Extraterestru = ființă din afara glabului terestru.
Și cum spuneam cum noi suntem extratereștrii pentru ei așa și ei pentru noi.